Lisede kalma 2 dönem ortalamasına göre mi yapılıyor?

Bu sene 45 ile kaldım Almanca'dan. Eğer 2. dönem 60 la bitirirsem Almanca'yı sorumluluk sınavına giriyor muyum?
Bu olay sadece pandemi döneminde vardı. Normal şartlarda sadece Edebiyat sınavını hangi sınıfta olursa olsun mezun olana kadar vermezsen diploma alamıyordun yani Edebiyat dersi için sorumluluk zorunluydu. Tüm derslerinin ortalaması örneğin ilk dönem 60 diğer dönem 40 toplamı 100 olacak şekildeyse kalmıyorsun ve direkt olarak ortalamayla sınıfı geçiyorsun.

Ortalamam 79-80 civarı. Teşekkür alabilecek miyim şimdi? Bildiğim kadarıyla 1 dersten dahi kalırsan o dönem belge alınmıyor. Yanlış mı biliyorum?

Ortalamam 79-80 civarı. Teşekkür alabilecek miyim şimdi? Bildiğim kadarıyla 1 dersten dahi kalırsan o dönem belge alınmıyor. Yanlış mı biliyorum?
Ortalaman çok iyi ama Almanca dersinden dolayı belge alamayabilirsin hocayla konuşup sözlü notlarını 5-10 puan arttırmasını isteyebilirsin. Belge alamazsanda sıkıntı etme sonuç olarak diploma notu daha çok işine yarayacak.

Merhaba,
Geçme ve kalma için 2 dönem baz alınır. Örneğin, ilk dönem ortalaman 40'dır. İkinci dönem 50 alırsan ortalamasını aldığımızda 45 falan ediyor. Dolayısıyla kalmış oluyor, sorumluluğu varsa da sınavına giriyorsun. Her ders için aynı bu durum, sınıfta kalma ve geçme olayı için de aynı.

Geri
Yukarı