Lisede meslek nasıl değiştirilir?

300974

Hectopat
Merhabalar, ben okuduğum makine mühendisliğini hiç sevemedim. Teknik resim olsun vs. sevemedim. İlk dönem takdir belgesi aldım, 2. dönem meslek derslerine katılmayı bıraktım. Hocalar aradı, konuştu az önce, özür vs. diledim. Ben de meslek değiştirmeye karar verdim. Hukuk ya da eğer varsa itfaiyecilik bölümüne gitmeyi düşünüyorum ama bu işlemler nasıl olacak pek bir bilgim yok. Bana bu mesleklerin eksisini ve artısını ve değiştirme işlemlerinin nasıl olacağı hakkında bilgi verir misiniz?

Lisede mesleğiniz olmaz. Lisede makine mühendisliği de olmaz.

Şimdi derdinizi tekrar anlatabilir misiniz?

Gittiğiniz liseyi sevmiyorsanız nakil aldırıyorsunuz.

Meslek lisesinde okuyorum. Lise 1'deyim, makine mühendisliği bölümündeyim, bölüm değiştireceğim haliyle okulda değişecek fakat bu işlemler nasıl olur bilmiyorum.

Meslek lisesinde okuyorum lise 1'deyim makine mühendisliği bölümündeyim bölüm değiştireceğim haliyle okulda değişecek fakat bu işlemler nasıl olur bilmiyorum.
Lise 1'de Makine bölümünde misin? Benim bildiğim 1. sınıfın sonunda bölüm seçilir, 2.sınıfta bölümüne başlarsın. Hangi okulmuş o öyle ya?

Lise 1'de Makine bölümünde misin? Benim bildiğim 1. sınıfın sonunda bölüm seçilir, 2.sınıfta bölümüne başlarsın. Hangi okulmuş o öyle ya?
Sistem değişti ortaokulda bu konu gibi bir konu açmıştım sistem değiştiği için çoğu kişi yanlış bilgi verdi yeni sistemde önce meslek (bölüm) seçilir sonra ise lise 2'de dal seçilir.

Sistem değişti ortaokulda bu konu gibi bir konu açmıştım sistem değiştiği için çoğu kişi yanlış bilgi verdi yeni sistemde önce meslek (bölüm) seçilir sonra ise lise 2'de dal seçilir.
Vay be, ne çabuk sistem değişmiş. Oyun oynar gibi oynuyorlar gerçekten sistemle.

Hocam Anadolu liselerinde bölüm seçtikten sonra ilk dönemin sonuna kadar veya bir sonraki sınıfın başında değiştirebiliyorsunuz. Meslek lisesinde de benzer bir durum olmalıydı diye hatırlıyorum, ancak stajlarınız başladıysa bölüm değiştirmek zor olabilir. Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam 10.sınıfın sonuna kadar nakil yapmazsanız sonraki yıllar, özel okul hariç, Anadolu, Fen veya İmam-Hatip liselerine geçemiyorsunuz.

Geri
Yukarı