Lisede nasıl sınıfta kalınır?

Cevabınız için teşekkür ederim. Okuldaki bazı çocuklar işte proglama temelleri diye bir dersimiz var ondan bir de edebiyattan kalırsan sınıfta kalırsın he onlardan kalmadın diğer derslerden kaldın ama genel ortalaman 50'nin üstünde o zaman o kaldığın derslerden sorumlu geçiyorsun. Yani kısacası edebiyat ve proglama temellerinden kalırsan sınıfta kalırsın diyorlar bu doğru mu?

Hayır bu iki dersten kalırsan ve ortalaman 50'nin üstünde ise ikisi için sınava giriyorsun her dönem sonu yapılıyor yani 15 tatilden önce veya sonra 2. dönemden sonra gibi. Proglama temelleri hakkında pek bilgim yok onu dediğim gibi müdüre danışabilirsin.

Cevabınız için teşekkür ederim. Okuldaki bazı çocuklar işte proglama temelleri diye bir dersimiz var ondan bir de edebiyattan kalırsan sınıfta kalırsın he onlardan kalmadın diğer derslerden kaldın ama genel ortalaman 50'nin üstünde o zaman o kaldığın derslerden sorumlu geçiyorsun. Yani kısacası edebiyat ve proglama temellerinden kalırsan sınıfta kalırsın diyorlar bu doğru mu?

Evet dediklerin konusunda haklısın, şu anda temel matematikmi görüyorsun yoksa normal matematik mi?
Hayır bu iki dersten kalırsan ve ortalaman 50'nin üstünde ise ikisi için sınava giriyorsun her dönem sonu yapılıyor yani 15 tatilden önce veya sonra 2. dönemden sonra gibi. Proglama temelleri hakkında pek bilgim yok onu dediğim gibi müdüre danışabilirsin.
meslek derslerinde sorumlu geçemiyorsun dostum

Web tasarımı kolay mı acaba ortalamanız kaç 11. sınıfı çok merak ediyorum.
web tasarım kolay veya zor bir dal değil. öğrenci ne kadar bu işlere meraklıysa o kadar iyi öğrenir ve haliyle kolay gelir. mesela ben sınıfta en meraklı ve herşeyi kendim deneyen birisiyim. ortalamam 75 ama 2. dönem yazılıları daha girilmedi girildiğinde 80e çıkar(1.dönem 82,5 ti).

Evet dediklerin konusunda haklısın, şu anda temel matematikmi görüyorsun yoksa normal matematik mi?

meslek derslerinde sorumlu geçemiyorsun dostum
Normal bildiğimiz matematik temel diye ayırmadılar

Ya benim amacım kalmamak 1.dönem edebiyattan kalmışım ki sanıyorum sınavdan çıktım bugün ondan da kalacağım 2. Dönemde. Programlamaya daha girmedim ondan kalmayacağım inşallah sadece dediğiniz gibiyse edebiyat dersini sorumluluk vereceğim yani öyle mi eğer edebiyattan kalırsam yine.

o zaman kalmamaya çalış, sınıfı geçtin diyelim 10.sınıf olucaksın ve seneye bu dersin sorumlu sınavını olucaksın. (her sene en az 2 kere sorumluluk sınavları yapılır ve her sefer kaldığın sürece mezun olana kadar tekrar eder)
Anladım hocam şuan benim kalmamam gereken baraj ders edebiyat mı var yani hangisi emin olmak istiyorum hangi derslerden kalırsam sorumlu oluyorum hangisi sorumluluğa girmiyor? Ben ortalamamı 50 nin ğstüne çıkarmaya çalışacağım onun haricinde üstte sorduğum hangi dersler sorumluluk oluyor hangisi olmuyor bunu cevaplarsanız sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı