Lisede okul ve bölüm değişikliği

Kastanbolu

Kilopat
Ben şu an meslek lisesi 10.sınıf elektrik bölümündeyim. Ben bu bölüm ağır matematik içerdiğinden benimde matematiğim kötü olduğundan ve uygulamaları yapamadığımdan kaldım. anladım ki bu bölüm bana ters yapamayacağım biyoloji hocası okulu her zaman değiştirebilirsin ama bölümünü dönem sonuna kadar değiştirmen lazım dedi. ben hem okulu sevmediğimdem, uzak olduğundan değiştirmek istiyorum.

Gitmek istediğim meslek lisesinde bilişim bölümü var hem diğerine göre 10-15 DK daha yakın, lakin okullar açıldığından beri bakıyorum okulda boş kontenjan görünmüyor ve puanım 250 puanıma yakın çoğu okulda görünmüyor sadece puanım yetmeyen 1 tane okulda 3 tane kontenjan görünüyor. Yaz tatilinde 1 ay önceden yapmak lazımdı hata yaptım.

Size sorum şu okulu bölümü nasıl değiştirebiliriz? Ne zaman yer açılır gibisinden bazıları genede git konuş 0 olsa bile alabilirler dedi bu konu hakkında bilgisi olan var mı? Bu bilişim olmazsa şu okuldan illallah ettim AÖL'den devam edeceğim ve buda ayrı bir hata olacak diye düşünüyorum, bilişim olmazsa bilişim dışında hangi bölümlere gidebilirim? Önemli kelamlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğim kadarıyla veliniz okula nakil dilekçesi vermeli. Kardeşimi uzun uğraşlar sonucu her hafta dilekçe vererek farklı bir okul ve bölüme kayıt yaptırmıştık. Sistem değişmiş olabilir bilmiyorum ancak 2017 yılında bu şekilde yapmıştık.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı