Lisede Seçmeli Ders Seçme

Orada yazanlardan işlev gören dersler sadece Ekonomi, Girişimcilik, Seçmeli Beden Eğitim, Hz. Muhammed'in Hayatı, Kuran-ı Kerim oluyor. Diğerlerini seçsen bile otomatik olarak bir gruba koyuyorlar seni. 12 Sınıfta Ekonomi, 10. Sınıfta ise Girişimcilik dersi görebiliyorsun ki bir işe yaradıkları yok. Adı ders, hocanın girdiği dahi olmuyor.

Reis o kağıt tamamen boş ya. Okullarında çoğunda zaten bu seçmeli dersleri anlatacak öğretmen yok. Varsa da gidip mesela Astronomi anlatmak yerine Matematik işleniyor ve Astronomi dersinin sınavının cevapları veriliyor öğrenciye. Sen istediğini seç ama idare nereyi uygun görürse oraya alacak seni.

Cevap verdiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Bir kez daha Türkiye'nin eğitim sisteminin berbat olduğunu anlamış oldum.
Valla bana Türkiye'nin eğitim sisteminin berbat olmasının 1000 sebebini sorsan 1000 tane de söylerim sana. Umarım bir tane daha ile karşılaşmazsın. Allah yardımcın olsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı