Lisede seçmeli ders değiştirilir mi?

Screamy

Hectopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba, liseye yeni geçtim. Babam bana sormadan seçmeli dersleri seçmiş. Eğer dersten memnun kalmaz isem, ileride değiştirebilir miyim?

Seçmeli dersler zaten çoğu okulda formaliteden var. Sallıyorum 3 seçmeli ders sunuyorlar 3 tanesini seçmenizi bekliyorlar dolayısıyla o kadar ciddiye almanıza gerek yok.
Seçmeli dersler nasıl işliyor peki? Benim bir arkadaşım daha varda okulda. Onla farklı seçmeli ders secersek, farklı sinifa düşme oranı daha mi fazla?

Seçmeli dersler nasıl işliyor peki? Benim bir arkadaşım daha varda okulda. Onla farklı seçmeli ders secersek, farklı sinifa düşme oranı daha mi fazla?
Dostum dediğim gibi tamamen formalite. Büyük ihtimalle bütün sınıflar aynı seçmeli dersleri görür hadi en iyisi sallıyorum birisi Kuran görür birisi başka bir din dersi görür ama aynı hoca gelir. Ya da Astronomi vardır Fizik hocası gelir fizik dersi yapar.

Dostum dediğim gibi tamamen formalite. Büyük ihtimalle bütün sınıflar aynı seçmeli dersleri görür hadi en iyisi sallıyorum birisi kuran görür birisi başka bir din dersi görür ama aynı hoca gelir. Ya da astronomi vardır fizik hocası gelir fizik dersi yapar.

Bizde sağlık bilgisi ve trafik gibi bir şey vardı galiba. Bir de proje hazırlama vardı. Tüm sınıflar aynı seçmeli dersleri görüyordu.

Tüm seçmeli dersleri mi gördünüz?
Seçmeli ders diye bir şey yok. Seçmeli ders için sınıf bölme, ayrılma gibi şeyler de olmayacak. Seçmeli ders görme diye bir şey de yok. Dediğim gibi öyle bir ders görmeyeceksin bile. O dersin adı var sadece. Bugüne kadar gördüğüm ana dersler işleniyor hep seçmeli derslerde.

Geri
Yukarı