Lisede sıfırdan çalışma düzeni nasıl yapılır?

Enahaine

Decipat
Makaleler
1
9. sınıfta okulu bıraktım, 2 yıl oluyor 2 yıldır boş boş takılıyorum. Açık liseye yeni kayıt oldum ilk sınavıma hiç çalışmadan öyle önemsiz bir şeymiş gibi girdim ve 28 kredi yaptım. İyi mi kötü mü ortalama falan mı bilmiyorum ama son zamanlarda cidden aklım başıma geliyor. Ders çalışmaya bayılmam mecbursam şöyle bir göz geçiririm ama öyle kitap alıp falan değil YouTube'dan video izleyerek gibi diyeyim hiç öyle ciddi oturup ders çalıştığımı hatırlamıyorum ama artık cidden bir şeyler yapmam gerekiyor. Dediğim gibi hiç öyle kafayı gömüp ders çalışmışlığım yok nasıl yapacağımı da bilmiyorum bunu nasıl ayarlayabilirim işe gidiyorum öyle çok zamanım yok 2 saat anca çalışabilirim. Yani günde kaç ders çalışmalıyım nasıl çalışmalıyım ek kitap alınır mı? Açık liseye girdiğimde verilen kitaplar var ve son olarak işe yarar mı bilemiyorum. Ama İngilizcem iyidir tarihimde ortalama üstüdür ama okula 2 yıldır gitmediğim için çoğu şeyi az buçuk hatırlıyorum. Nasıl biz düzen oturtabilirim acaba?

Devletin kitaplarında çok sorun oluyor. Onları kullanma. Önce bölüm seçimi yap. Sayısal sözel dil eşit ağırlık birini seç mesleğe göre. Sonra en basit kitaplar ile başla ders çalışmaya. Ama nasıl çalışacağın sana kalmış. Kimisi video izleyerek anlar, kimisi yazarak kimisi sadece okuyarak. Dene bunları hangisi sana iyi geliyorsa ondan devam et. Bol bol kitap bitir diyeceğim fakat son sınıfsın galiba. O yüzden deneme çözmen daha mantıklı.

Geri
Yukarı