Lisede sigara içmenin cezası nedir?

Rietveld

Decapat
Daha fazla  
Carsamba gunu yangin merdiveninde sigara icerken mudure yakalandim ve disipline verdi. Daha once sozlu mu yazili uyari mi ne almistim ogretmenlere saygisizliktan. Mudur yardimcisi zaten bana gicik. Daha once disipline gittiysen uzaklastirma alirsin dedi. Uzaklastirma alir miyim bir de alirsam ileride MSÜ falan sıkıntıya girer mi?

Uzaklastirma MSU'yu veya YKS'yi etkilemez. Lisede aldiginiz okul bunyesinde kalan herhangi bir cezanin ileride karsiniza cikacagini zannetmiyorum.

Carsamba gunu yangin merdiveninde sigara icerken mudure yakalandim ve disipline verdi. Daha once sozlu mu yazili uyari mi ne almistim ogretmenlere saygisizliktan. Mudur yardimcisi zaten bana gicik. Daha once disipline gittiysen uzaklastirma alirsin dedi. Uzaklastirma alir miyim bir de alirsam ileride MSÜ falan sıkıntıya girer mi?

Siciline işlerse sıkıntı olur. Aksi durumda bir şey olmaz.

Müdürün sana takık olması ve ya gıcık olması gayet doğal geldi. Evet muhtemelen uzaklaştırma alacaksınız ve ileride karşınıza çıkabilir bu sorun.

Üniversite sınavını ya da MSÜ sınavını etkilemez ama siciline işleyebilirler ve bu da iz gibi üstünde kalır.

Aman diyeyim sicili çizdirme, uzaklaştırma yersin muhtemel, sıkıntı çıkar. Fena durumdasın şu an ne yap ne et hallet.

Ne sicili? Kisa sureli uzaklastirma cezalari sicile islenmez, kinama cezalari da. Kaldi ki uzaklastirma alacagi bile net degil, zannetmiyorum da. Okulda sigara ictigi icin uzaklastirilan pek kimse duymadim.

Okulda birini gasp edersiniz, yaralarsiniz, iste o zaman islenir. Kapali alanda veya kamu kurumunda veya okulda sigara icmek diye sicil kaydi olur mu hic? Adli merci olmadan sabika kaydina neyi nasil isleteceksiniz?

Ha bunlari defalarca lisede sigara icerken yakalanmis, kinanmis, tutanakla sucu tasdiklenmis biri olarak soyluyorum. Ne sinavima etki etti, ne bugune kadar herhangi bir yerde karsima cikti. Cevremde de benim gibi bir dunya insan var, hicbirinin karsisina ciktigini da zannetmiyorum.

Müdürün sana takık olması veya gıcık olması gayet doğal geldi. Evet muhtemelen uzaklaştırma alacaksınız ve ileride karşınıza çıkabilir bu sorun.

Okulun yarisi sigara iciyor normalde yakaladiklarini ya goz ardi ediyorlar ya tutanak tutuyorlar okulda sigara icmekten disiplin yiyen tek adam benim.

Geri
Yukarı