Rehber Lisede sınıfı geçme şartları

Kaldığın baraj ders sayısı toplam 6 ise sınıf tekrarı yaparsın. Baraj ders değilse, istersen 10 zayıfın olsun sınıfı geçersin. Mezun olana kadar edebiyat sorumluluk sınavına girmen gerek.

Hocam 10 tane normal dersten kaldım 2 baraj ders var ben 1 tanesinden kaldım. Benim bildiğim Max 6 dersten kalabiliyoruz (10.sınıf)

Merhaba, bugün kesin bir açıklama yapacağım.

9. sınıflar için sınıf geçme şartları:

-En fazla 3 zayıf olması.
-Devamsızlığın 30 günü aşmaması.

9. sınıfım ve 3'ten fazla zayıfım var geçiyor muyum?

-Hayır geçmiyorsun, maalesef sınıf tekrarı yapacaksın.

Ben 10, 11, 12'inci sınıfım ve 4'ten fazla zayıfım var, sınıf tekrarı yapacak mıyım?

-Hayır, sınıf tekrarı yapmayacaksın. Sadece 9. sınıflara yeni sistem geçerli 10, 11 ve 12. sınıflara hala eski sistem geçerli.
Baraj derslerden kalmadığın sürece isterse 10 tane zayıfın olsun baraj ders ve meslek derslerini geçersen bir üst sınıfa geçmeye hak kazanırsın.

Yeni yönetmenlik bize ne zaman gelecek?

-2026/2027 öğretim yılında.

9.sınıf için edebiyattan geçsem matematiktan kalsam sınıf tekrarı yapıyor muyum?

Ben 10, 11, 12'inci sınıfım ve 3'ten fazla zayıfım var, sınıf tekrarı yapacak mıyım?

-Hayır, sınıf tekrarı yapmayacaksın. Sadece 9. sınıflara yeni sistem geçerli 10, 11 ve 12. sınıflara hala eski sistem geçerli.
Baraj derslerden kalmadığın sürece isterse 10 tane zayıfın olsun baraj ders ve meslek derslerini geçersen bir üst sınıfa geçmeye hak kazanırsın.

Yeni yönetmenlik bize ne zaman gele.

Ben 10, 11, 12'inci sınıfım ve 3'ten fazla zayıfım var, sınıf tekrarı yapacak mıyım?

Yeni yönetmenlik bize ne zaman gelecek?

-2026/2027 öğretim yılında.

Hocam şu an ben 10.sınıfım büyük ihtimal matematik kimya İngilizce ve coğrafyadan kalacak gibiyim baraj ders ve yıl sonu ortalamam 50 üstü sınıfı geçer miyim?

Geri
Yukarı