Lisede Sınıfta Kalma Olayını Açıklar mısınız?

Birisi

Kilopat
Makaleler
11
Yer
İstanbul
Arkadaşlar ben anadolu lisesinde okuyorum şimdi Dil ve Anlatım dersi dahil 3'ten fazla zayıfım olsa ancak iki dönemin ortalaması 50'nin üzerinde olursa sınıfta kalır mıyım yoksa geçer miyim?

Bir de Dil ve Anlatımdan ilk dönem geçtim bu dönem 45'te falan kalırım büyük ihtimalle, ama iki dönemin ortalaması 50'nin üzerinde oluyor. Bu yüzden Dil ve Anlatım dersinden sorumlu mu geçerim yoksa direkt olarak geçer miyim? (Dil ve Anlatım'dan projem var ama hocaya güvenemiyorum yani.)

Sonuç olarak benim her iki dönemin ortalaması 50'nin üzerinde. Bu şekilde Dil ve Anlatım dersi dahil kaç zayıfım olursa olsun sınıfı geçer miyim?

Not: 9. Sınıfım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçersin ancak sonra ki 3 sene içerisinde dil anlatım yani baraj dersinin sınavlarını vermen gerekiyor. 2 dönem ortalaman 50'yi geçerse sınıf geçebilirsin. Baraj derslerini vermezsen mezun olamazsın.

Ortalman geçiyosa 50 yi çok zayıfın olsun yine geçersin.
Dil anlatım'dan kalırsan sadece bu ders için sorumlu geçersin.
Ortalaman 50 ve altındaysa 3 zayıfa kadar sorumlu geçersin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı