Lisede tek dersten sınıfta kalmak

Rica ederim. Kolay gelsin, hocanız umarım geçirir.
Umarım.
Daha bu birinci sınav notu sözlü falan hiçbir şey yok bu dediğiniz 50 puan en son sene sonu ortalaması mı dönem mi eğer sene sonu ise toplayabilirim 50 puanı o zaman gerekir mi sorumluluk sınavı.
Böyle bir yazı gördüm galiba girmeyeceğim sınava
"Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından illere gönderilen yazıya göre, tüm derslerden başarılı olan öğrenciler ile başarısız dersleri bulunanlardan yıl sonu başarı puanı en az 50 olan öğrenciler sınıfını doğrudan sınıf geçecek".
Daha bu birinci sınav notu sözlü falan hiçbir şey yok bu dediğiniz 50 puan en son sene sonu ortalaması mı dönem mi eğer sene sonu ise toplayabilirim 50 puanı o zaman gerekir mi sorumluluk sınavı.

Böyle bir yazı gördüm galiba girmeyeceğim sınava
"Ortaöğretim genel müdürlüğü tarafından illere gönderilen yazıya göre, tüm derslerden başarılı olan öğrenciler ile başarısız dersleri bulunanlardan yıl sonu başarı puanı en az 50 olan öğrenciler sınıfını doğrudan sınıf geçecek".

Son düzenleme:
Gördüğüm buna benzer bilmem kaç gönderi oldu yine de yazıyorum cevabımı ;

Genel ortalama 50 altı olursa sınıf tekrarı yaparsınız.
Eğer herhangi bir dersten kalırsanız belge alamazsınız.
Kaldığınız derslerin sorumluluk sınavından geçerseniz lise diplomanızı alabilirsiniz.

Gördüğüm buna benzer bilmem kaç gönderi oldu yine de yazıyorum cevabımı;

Genel ortalama 50 altı olursa sınıf tekrarı yaparsınız.
Eğer herhangi bir dersten kalırsanız belge alamazsınız.
Kaldığınız derslerin sorumluluk sınavından geçerseniz lise diplomanızı alabilirsiniz.

Teşekkürler.

Geri
Yukarı