Lisede uzaklaştırma

Yaklaşık bir ay önce edebiyatçı müfredatta dahi bulunmayan anlayamayacağımız derecede eski kelime içeren bir kitaptan isim tamlaması, yazım yanlışı, noktalama yanlışı, her bir sayfanın özetini hocanın ayarladığı gruplarla bulmamızı istedi (bile isteye birbiriyle alakasız kişileri ayarladı) ve yapmayan kişilerin yüzündem bizim de notumuz eksileceğini söyledi. (bu notu sözlü üzerinden vereceğini iddia ediyor) kitabı 3'e böldü ve sadece bir kısmını okumamızı istedi. (normalde yazılı gibi yapacaktı) böyle bir abartı ödev verdi. Kitap okumamız için böyle bir şey yaptığını söyledi ancak yaptığı sistemde kitabı anlamamız imkansız. Zaten diğer hocalarda ödev konusunda bize fazla yükleniyordu ve bana hoca derste hakaret ediyordu, sınıfın önünde küçük düşürüyordu, ödev yaptığımda bunu cevap anahtarından geçirmişsin diyerek kabul etmiyordu, sınıfta hiç kimseye defter kontrolü yapmazken bana yapıyordu ve artık çok garip sebeplerden defteri kabul etmiyordu (kareli olması, başka ders ile ortak defter yapmam ve bende ilkokuldan beri olan ve düzeltemediğim düzgün yazamama sorunu gibi) bu yüzden çok sinirlendim ve sınıflatkilerle aramızda olan, hiçbir hocanın katılmadığı, okula bağlı olmayan bir gruptan hocaya küfrettim ve sonra hemen silmeye çalıştım ancak silinmiyordu. Sonra bana sınıfta gıcık olan bir kız gidip bunu tam 1 ay sonra yani dün müdür yardımcısına göstermiş. Hasta olduğumdan dolayı okulda değildim bu yüzden tavrını bilemiyorum m. Yardımcısının. Ama yaklaşık 1-2 hafta önce bir sadece bir espriye istemeden güldüğüm için espriyi yapanlarla birlikte bana tutanak tutturuldu ve bir daha bir olay yaşanırsa disipline yollanabileceğimin kanıdı olduğunu söyledi ancak hiç formalite bir dilde yazmadık ve ben gerçekten sisteme geçirdiğini düşünmüyorum. Olay tutanaktan önce yaşandı. Şimdi beni uzaklaştırmaya hakları var mı, yoksa ve uzaklaştırılsam itiraz edebilir miyim ve uzaklaştırma sicilime işler mi? Sanırım işliyormuş ve devlet kurumlarında iş bulma imkanım azalıyormuş (avukat olmak istiyorum) bu benim mesleki hayatımı etkiler mi? Derslerimde bu sene çok başarısızım ve benim okumayacağımı düşünüyorlar ancak ben önceki senelerde derslerimde iyiydim okulda sınavlarda mutlaka ilk 3'e girerdim ancak bu sene genelde sonuncu oluyorum. Mesleki hedefimde yeteneğim var. Okulda artık hocalar umursamıyorlar bile beni halbuki ben ders çalışıyorum.

Özel okulda okuyorum ve 9.sınıfım. Eğer atılırsam okul para iadesi yapmak zorunda mı?

Bunu müdür yardımcısına veya rehberliğe anlat. Ve seni küçük düşürürse en azından sizin gibi vs. diye karşılık ben olsam verirdim çünkü “söz uçar, yazı kalır” sizin karşılık verdiğinizi kanıtlayamaz eğer arkadaş çevreniz güveniyorsanız sizi savunacaklardır.

Bunu müdür yardımcısına veya rehberliğe anlat. Ve seni küçük düşürürse en azından sizin gibi vs. diye karşılık ben olsam verirdim çünkü “söz uçar, yazı kalır” sizin karşılık verdiğinizi kanıtlayamaz eğer arkadaş çevreniz güveniyorsanız sizi savunacaklardır.
Kanıtlayabilecek 4-5 arkadaşım var hatta bu konu sayesinde dost olduk onlarla ama yakın arkadaşım oldukları için yine güvenmezler. Bu arada olay hocaların olmadığı sınıf grubunda oldu. O yüzden onun kanıdı var ama benim yok. Neyse artık olayı gidişine bıraktım olacaksa da olacak ben bir yere kadar kendimi savunabilirim.

Kanıtlayabilecek 4-5 arkadaşım var hatta bu konu sayesinde dost olduk onlarla ama yakın arkadaşım oldukları için yine güvenmezler.

Siz rehberlik ya da yardımcı ile danışın. Bana da bu sabah sırtıma yarım şişe su döktü müdür baş yardımcısı disipline bakıyor diye gittim izin yazdı ve su döken çocuğa kınama verdi.

Çocuğun yaşı küçük ve senin fikrini önemseyip hedefinden vazgeçebilir diye yorum yaptım. Yani bir önemin yok benim için üstüne alınma fazla.

Yazılı bir mesaj delil olarak gösterilemez, eğer böyle bir durum olursa şikayetçi olabilirsin hem gösteren arkadaşından hemde okul yönetimi bunu dikkate alarak ceza verirse. KVKK diye bir durum var.

Yazılı bir mesaj delil olarak gösterilemez, eğer böyle bir durum olursa şikayetçi olabilirsin hem gösteren arkadaşından hemde okul yönetimi bunu dikkate alarak ceza verirse. KVKK diye bir durum var.
KVKK nın varlığından herkes haberdar. Peki bu müdürün umrunda mı? Eğer kvkk dersem o odadan çıkabilme olasılığım çok az.

KVKK nın varlığından herkes haberdar. Peki bu müdürün umrunda mı? Eğer kvkk dersem o odadan çıkabilme olasılığım çok az.
Böyle bir ihtimali yok, güzelce oturup konuştuğunda sorun olmaz. Müdüre söylersin böyle bir anlık sinirle söyledim pişman oldum silmek istedim silinmedi ancak bu gösterilen mesajın kvkk da delil olarak kullanılması işlemi olamaz bundan dolayı gerekirse itiraz edeceğini, ve gösteren ve delil olarak kabul eden hakkında durumda hukuki yollara başvuru yapacağını güzel bir dille belirtirsen sorun olmayacaktır.

Böyle bir ihtimali yok, güzelce oturup konuştuğunda sorun olmaz. Müdüre söylersin böyle bir anlık sinirle söyledim pişman oldum silmek istedim silinmedi.
Buraya kadarı kolay.
Mesajın kvkk da delil olarak kullanılması işlemi olamaz bundan dolayı gerekirse itiraz edeceğini, ve gösteren ve delil olarak kabul eden hakkında durumda hukuki yollara başvuru yapacağını güzel bir dille belirtirsen sorun olmayacaktır.
Ama buradan sonrasına gelebilmek için sakin olması lazım.

Geri
Yukarı