Lise'de Yabancı Dil Bölümü Seçme

MuharremGk

Decapat
Herkese Merhaba.

Ben seneye Lise'ye geçeceğim ve Yabancı Dil Bölümü seçmek istiyorum. Lise'nin 4 senesini çok verimli geçirmek istiyorum. Yabancı Dil okuyan abilerim, ablalarım ne yapmam gerek? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kelime ezberlemek ilk başta seni çok yorabilir veya sıkabilir. Kelime ezberin iyi olsun ve tenslere iyi çalış. Ortaokul ve lisenin ilk iki senesindeki gibi olmuyor tensler. 13 adet tens var. Bolca test çöz, kelime ezberle. Set alman falan gerekecek. Onlarda kelime kitapları, konu anlatımı, test vs. olacak.

Ben lisede dil okumadım ancak İstanbul Üniversitesi’nde Turizm İşletme son sınıfım. Sektör gereği İngilizceyle çok haşır neşirim. Öncelikle bol bol türkçe altyazılı dizi izle ve sonra ingilizce altyazıyla izlemeye başla. İlk başlarda anlamasan da sonra alışıp anlayacaksın. Oyun oynamayı seviyorsan hikayeli oyunlar oyna ve yine ingilizce altyazılı olsun. Sürekli bilmediğin kelimeleri araştır ve cümle içinde kullan. Bunları yaptıktan sonra grammer kolay zaten. Bol şans.

Kelime ezberlemek ilk başta seni çok yorabilir veya sıkabilir. Kelime ezberin iyi olsun ve tenslere iyi çalış. Ortaokul ve lisenin ilk iki senesindeki gibi olmuyor tensler. 13 adet tens var. Bolca test çöz, kelime ezberle. Set alman falan gerekecek. Onlarda kelime kitapları, konu anlatımı, test vs. olacak.
Setlerin adını biliyor musun?

Merhaba ben dilden de girmek istiyorum sınava önerebileceğiniz bir kitap var mı?

Okuduğum okulda Almanca ve İngilizce var, Yabancı dil seçmek zorundayım çünkü diğer konularda iyi değilim. Tembelin önde gideniyimdir ama derste anlatılanı yalayıp yutarım, böyle böyle liseyi geçebilir miyim? Şuan A2 seviyesinde ingilizcem var. (Kelime ezberlemeye üşeniyorum)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı