Liseden sorumlu geçmek

AtaBugra

Decapat
Merhaba, ben geçen sene 9'uncu sınıftım. Ben geçen sene meslek lisesindeydim; çalışıp, hırs yapıp ortalamamı yükselttim. Lisede 76,5 ortalama yaptım. Şimdi Anadolu lisesine geçtim. Ben geçen sene ikinci yabancı dil görmüyordum. Bu sene bu okula geçtiğimde sorumlu gözüküyorum ve ortalamam 76,5'tan 72,8'e düşmüş. Yarın ailem bakanlığı arayacak. Bu durumu nasıl düzeltebilirim bilginiz var mı?

Normal zamanda da bu durum oluyordu. Sorumluluk sınavına girip hallediyordun. Anadolu lisesine geçtiğin için ikinci yabancı dil dersini vermek zorundasın. Önündeki yıllarda ortalama ile geçebilecek olsan da geçmiş yıllarda görmediğin için direkt dersi vermen bekleniyor.
Sorumluluk sınavının nasıl yapılacağını okula sor.

Normal zamanda da bu durum oluyordu. Sorumluluk sınavına girip hallediyordun. Anadolu lisesine geçtiğin için ikinci yabancı dil dersini vermek zorundasın. Önündeki yıllarda ortalama ile geçebilecek olsan da geçmiş yıllarda görmediğin için direkt dersi vermen bekleniyor.
Sorumluluk sınavının nasıl yapılacağını okula sor.
Ama görmediğim dersten sınav olmam ne kadar etik işte?

Ama görmediğim dersten sınav olmam ne kadar etik işte?
Çok etik. Sen anadolu lisesinden mezun oluyorsan ikinci yabancı dil dersini verdin demektir. Görmeden mezun olman ne kadar etik sence?
A1 seviyesinden bahsediyoruz. Bu kadar abarttığına değmez. Bir gün bir Alman, Fransız gördüğünde kendi başına merhaba demiş olursun. Fena mı?

Çok etik. Sen Anadolu lisesinden mezun oluyorsan ikinci yabancı dil dersini verdin demektir. Görmeden mezun olman ne kadar etik sence?
A1 seviyesinden bahsediyoruz. Bu kadar abarttığına değmez. Bir gün bir Alman, Fransız gördüğünde kendi başına merhaba demiş olursun. Fena mı?

Ben dil öğrenmeye karşı değilim geçen senenin dersi ayrı bu senenin dersi ayrı geçen seneki ortalamamla oynanmamalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı