Liseye nasıl alışabilirim?

Arkadaşlar şu anda lise 1'e gidiyorum. Ortaokulda hiçbir hocamı dinlemedim okulun %80'i kaçtım. Çok pişmanım oradaki iyi çoğu dostluklardan kovuldum ama çok güzel bir sınıf orta mıydı kimsenin kıymetini bilemedim ve şu an çok pişmanım. Liseye geçtim bugün ilk defa gittim sınıfta oturdum ve kafama göre kimse yoktu çok sesiszdim, soğuktum kendimden beklemediğim davranışlardı sizce ne olacak durumum? Hayatımda hiçbir kızın yüzüne bile bakamayan insanlarlaın gözlerinin içine bakamayan biriyim. Sınıfın hepsi kaynaşmış önceden.

Diğer yazan arkadaşlar zamanla demiş ama soğuk bir insanmışsın ve zamanla olacağını sanmıyorum. 4 yıl boyunca sıranın arkasında oturmak istemiyorsan insanlarla konuşmaya başlamanı öneririm. Madem kızlarla konuşmaya korkuyorsun ilk başta erkeklerle iletişim kurmayı dene. 1 kişi ile yetinmek yerine diğer erkeklerde diğer sınıflarla da kaynaşmaya çalış. Zamanla özgüvenin arttığını görüceksin zaten.

Yaşıtlarınla konuşmaktan neden korkuyorsun?

Arkadaşlar şu anda lise 1'e gidiyorum. Ortaokulda hiçbir hocamı dinlemedim okulun %80'i kaçtım. Çok pişmanım oradaki iyi çoğu dostluklardan kovuldum ama çok güzel bir sınıf orta mıydı kimsenin kıymetini bilemedim ve şu an çok pişmanım. Liseye geçtim bugün ilk defa gittim sınıfta oturdum ve kafama göre kimse yoktu çok sesiszdim, soğuktum kendimden beklemediğim davranışlardı sizce ne olacak durumum? Hayatımda hiçbir kızın yüzüne bile bakamayan insanlarlaın gözlerinin içine bakamayan biriyim. Sınıfın hepsi kaynaşmış önceden.

Bende orta 1'e gidiyorum şaka bir yana ona lise 1 demiyoruz. 9 diyoruz ama sen bilirsin. Her liseye yeni geçen böyle diyor. 😂

Arkadaşlar şu anda lise 1'e gidiyorum. Ortaokulda hiçbir hocamı dinlemedim okulun %80'i kaçtım. Çok pişmanım oradaki iyi çoğu dostluklardan kovuldum ama çok güzel bir sınıf ortamıydı kimsenin kıymetini bilemedim ve şu an çok pişmanım. Liseye geçtim bugün ilk defa gittim sınıfta oturdum ve kafama göre kimse yoktu çok sesiszdim, soğuktum kendimden beklemediğim davranışlardı sizce ne olacak durumum? Hayatımda hiçbir kızın yüzüne bile bakamayan insanlarlaın gözlerinin içine bakamayan biriyim. Sınıfın hepsi kaynaşmış önceden.
Kanka farklı ve tanımadığın bir ortamla karşılaşınca öyle oluyorsun. Girişken olmayı dene ama dozunu kaçırma. Tanışmaktan falan korkma. Seni bıçaklayacak değiller ya :D Fakat sana çok büyük iki önerim var. Lise demek sürekli arkadaşlarınla vakit geçirmek veya takılmak anlamına gelmez. Unutma ki önünde mesleğini belirleyecek YKS var. Derslerine asıl, temelini oluştur. İkinci önerim ise fazla arkadaş edinmemen olacak. Çünkü sigara, içki ve uyuşturucu gibi illetlerin çoğuna lisede veya üniversitede başlanır ve buna arkadaş ortamı, merak neden olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı