Liseyi bırakmak

İlgi yönetmeliğin 59. maddesine baktınız mı acaba? İlgili madde benim attığım madde çünkü yani 2 defa sınıfta kalanlar açık öğretime geçme hakkına sahip diye geçiyor yönetmelikte. Sizi başka bir sebepten geçmenize onay vermiş olmasınlar?

"Madde 59- (1) öğrencilerden;
A) (Değişik:RG-8/9/2023-32303) doğrudan, yılsonu başarı puanıyla veya sorumlu olarak sınıf geçemeyenlerle devamsızlık nedeniyle başarısızsayılanlar sınıf tekrar eder. Sınıf tekrarı hazırlık sınıfı hariç, orta öğrenim süresince en fazla bir defa yapılır. Öğrenim süresi içinde ikinci defa sınıftekrarı durumuna düşen öğrencilerin ders yılı sonunda okulla ilişiği kesilerek veli ve öğrenci talebi de dikkate alınarak mesleki eğitim merkezine, açık öğretim lisesine, mesleki açık öğretim lisesine veya açık öğretim imam hatip lisesine kayıtları yapılır"

Vermiş olduğum dilekçede sadece 1 defa sınıf tekrarına kaldığımı belirttim ve buna göre onay çıktı. Atmış olduğum kesitte belirttiği gibi öğrenim hakkınız devam ederken komisyona talepte bulunursanız geçebilirsiniz. Sizin attığınız kesitte belirtilen şu ki örgün eğitimde öğrenim hakkınızı kaybettikten sonra öğrencinin otomatik olarak açık liseye geçirileceği.

Vermiş olduğum dilekçede sadece 1 defa sınıf tekrarına kaldığımı belirttim ve buna göre onay çıktı. Atmış olduğum kesitte belirttiği gibi öğrenim hakkınız devam ederken komisyona talepte bulunursanız geçebilirsiniz. Sizin attığınız kesitte belirtilen şu ki örgün eğitimde öğrenim hakkınızı kaybettikten sonra öğrencinin otomatik olarak açık liseye geçirileceği.
59. maddenin a bendine göre talepte bulunanlar deniyor hocam. Attığım maddeyi okursanız dediğiniz "talep" ise açıköğretim lisesi mi mesleki açık lise mi yoksa imam hatip yoksa mesleki eğitim merkezlerine mi gideceğiniz anlamına kullanılmış. Dilekçenizi okula mı teslim ettiniz yoksa Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonuna mı ?

59. maddenin a bendine göre talepte bulunanlar deniyor hocam. Attığım maddeyi okursanız dediğiniz "talep" ise açıköğretim lisesi mi mesleki açık lise mi yoksa imam hatip yoksa mesleki eğitim merkezlerine mi gideceğiniz anlamına kullanılmış. Dilekçenizi okula mı teslim ettiniz yoksa Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonuna mı ?
İlçe milli eğitim komisyonuna teslim ettim.

İlçe milli eğitim komisyonuna teslim ettim.
Vallaha eğer açık liseye geçişiniz onaylandıysa ve arayüze girebiliyorsanız ya çok şanslısınız ya yönetmeliği yanlış uygulamışlar ya da yönetmelik yanlış çıkmış düzeltmesini yapmamışlar genelge ile fixledikleri için resmi gazetede çıkmamış. İlginç...

Vallaha eğer açık liseye geçişiniz onaylandıysa ve arayüze girebiliyorsanız ya çok şanslısınız ya yönetmeliği yanlış uygulamışlar ya da yönetmelik yanlış çıkmış düzeltmesini yapmamışlar genelge ile fixledikleri için resmi gazetede çıkmamış. İlginç...
Açık liseye geçtim ve şu anda ders seçmek için sistemin açılmasını bekliyorum hocam, şayet dediğiniz gibi olduysa bile geçtiğime göre rahat olabilirim :D

Hocam bizzat kendim 1 kere sınıf tekrarına kaldım ve geçtim. Komisyona başvurduğunuzda yeni genelgeyle geçebiliyorsunuz. Yayınlanan MEB genelgesini okumanızı öneririm.
Hocam teşekkür ederim bu komisyon ne oluyor sizden ne istiyorlar

imamhatip gibi korkunç bir ortamdan ayrılman için oturup araştırdım o toplumdan bir insanı daha kurtarmak için kardeşim yapacağın şeey hafız okuluna başvurman oradan açığa geçmen şimdii çok çarpık oldu imamhatipten ayrılmanı söyleyip hafızlığa gitmeni söylemek ama mecbursun oradan oraya geçeceksin 1 ay falan sürer tüm süreçler ama değer yine de sen bu konuyu detaylı araştır belki bundada vardır bir engel
ortamdan yana bir sıkıntı yok zaten imamhatip e gitme sebebimde evimize en yakın olmasının yüzünden ben gider 4yıl okurum veya açığa geçer diplomamı alırım kafasındaydım bu sene zorlaştı genede benim için oturup araştırdığın için çok teşekkür ederim dostum

Sınıfta kaldığına dair belge (kendi okulun bunu veriyor). Bir dilekçe ve kimlik fotokopisi :)
Hocam peki 1 yıl okula gitmesek bu belgeyi alabiliyormuyuz yada okul idaresine söylesek verirlermi.

Geri
Yukarı