Little Nightmares zamlandı!

Yok be hocam bir tık haksızlık ediyorsunuz bence. Çok iyi olduklarını iddia edemem ben de ancak boş da olmadıklarını düşünüyorum. Kısa film tadında yaklaşıyorum ben 2.5D platformlara. Fiyata gelirsek saçma bir fiyat katılıyorum
Haksızlık etme derecesi kişiden kişiye değişir ancak eğer oynadığım oyunun hikayesi anlaşılmamayı amaç edinmişse benim o oyuna devam edebilmem için oynanışının iyi olması gerekiyor. Örnek olarak Souls oyunları veya biraz da Resident Evil serisini söyleyebilirim. Ancak Little Nightmares oyunları ve bunun özelindeki tüm bu tarz oyunlarda genelde hem hikaye olmuyor, hem de oynanış kutuyu bir yerden bir yere çekip üzerine çıkmaktan öteye gitmiyor. Elde kalan tek şey atmosfer oluyor ki bu da benim gözümde bir oyunu oynamaya tek başına değer kılacak bir etken değil, Bloodborne’u bu kadar seviyorsam o karanlık cthulhu atmosferi çok önemli bir etken ancak oynanışı olmasa yüzüne bakmam. Yani kısa özetle bu tarz oyunlar başından sonuna kadar ne anlattığı hakkında hiçbir fikrinizin olmadığı bir kısa film falan olabilir anca, tabi ki şahsi kanaatim.

Evet, sonrasında baktım da aynen dediğiniz gibi. Sadece atmosfer kasarak oyun bir seviyenin üstüne çıkamıyor maalesef, dediklerim aslında Limbo ve Inside için de geçerli ancak ben onları oynadığımda 10 liradan düşük fiyatlara sahiplerdi ve şu anki oyun bilgimin çeyreği olmadığından sevmiştim. Ama biraz düşünerek oynayınca baya bomboş olduğunu fark ediyorsunuz böyle oyunların maalesef.
Yakın zamanda Little Nightmares 2'yi bitirdim ve baya hoşuma gitmişti. Özellikle görsel anlatım tekniğini çok iyi yapmışlar, tek kelime etmeden oyun size bir şeyler anlatmaya çalışıyor ve oyun içerisinde hikaye ile ilgili bir çok detay var. Oyunu bitirdikten sonra araştırdım ve oyundan etkilenmem iki katına neler neler varmış meğer oynarken dikkat edemiyorsunuz tabi. Oynanış olarak ta gayet doyurucu bir oyun, aksiyonu, bulmacaları hepsi yerindeydi. Grafik ve atmosfer olarak zaten diyecek laf yok çok hoş duruyor.

İndirimlerde 50 TL'ye almıştım full başarım yaparak bitirdim ve hiç pişman değilim 50 TL'yi hak eden bir oyun ama indirimsiz hali kısa süresi nedeniyle pahalı kaçıyor.

Bence haksızlık etmişsiniz boş diyerek büyük ihtimal bu türü sevmiyorsunuz. Limbo ve Inside da seneler evvel önce bitirmiştim ve aklımda iyi kalmışlardı. Şuan oynasam yine severim uzun yıllardır oyun oynayan biri olarak.

Evet, sonrasında baktım da aynen dediğiniz gibi. Sadece atmosfer kasarak oyun bir seviyenin üstüne çıkamıyor maalesef, dediklerim aslında limbo ve Inside için de geçerli ancak ben onları oynadığımda 10 liradan düşük fiyatlara sahiplerdi ve şu anki oyun bilgimin çeyreği olmadığından sevmiştim. Ama biraz düşünerek oynayınca bayağı bomboş olduğunu fark ediyorsunuz böyle oyunların maalesef.

Yok ben Inside ve limbo gene insanı düşündürüyordu limboda adamın döngüde kalması aslında hem kız kardeşi hem de kendisinin araba kazasından kaçması Inside'de ise sadece buralardan kurtulup huzuru arıyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı