Lively Wallpaper performans düşürür mü?

64 GB RAM

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba, ben hareketli arka plan istiyorum. Wallpaper Engine alana kadar idare etsin yeter. Lively Wallpaper diye bir şey buldum. PC'nin özellikleri aşağıda yazıyor, sistemi yavaşlatır mı? Yavaşlatırsa ne kadar yavaşlatır? Ve PC'nin açılma süresine etki eder mi? (Ortalama 5-7 saniye arasında açılıyor PC. 3-4 aylık toplama.)

GTX 1650 4 GB
16 GB RAM
i5 9400F
Windows 10 Pro
DirectX 12.

Sisteminiz güzel, düşürmeyecektir. Ben de kullanıyorum bu yazılımı, zaten oyun gibi programlar açtığınızda duvar kağıdını durdurma seçeneği var. Bu yazılımı kullanırken sadece Rocket League oynayabildim henüz ama herhangi bir performans düşmesi görmedim. Bir kere yeniden başlattım, hız kaybı da hissedilmiyor.

Aynı programı kullanıyorum. Başka bir pencereye geçtiğiniz zaman hareketli arkaplan duracaktır. Ben performans kaybı hissetmedim. Öneririm.
Aldığınız zaman, Wallpaper Engine'e gerek kalmadığını anlarsınız.

Merhaba, ben hareketli arka plan istiyorum. Wallpaper Engine alana kadar idare etsin yeter. Lively Wallpaper diye bir şey buldum. PC'nin özellikleri aşağıda yazıyor, sistemi yavaşlatır mı? Yavaşlatırsa ne kadar yavaşlatır? Ve PC'nin açılma süresine etki eder mi? (ortalama 5-7 saniye arasında açılıyor PC. 3-4 aylık toplama.)

GTX 1650 4 GB.
16 GB RAM.
i5 9400F.
Windows 10 Pro.
DirectX 12.

Eğer arkaya hareketli bir görsel koyarsan düşer. Bende GTX 1660 var ve arkada sadece Lively Wallpaper açıkken ekran kartı %70 yiyordu. Ama normalde düşmez.

Aynı programı kullanıyorum. Başka bir pencereye geçtiğiniz zaman hareketli arka plan duracaktır. Ben performans kaybı hissetmedim. Öneririm.
Aldığınız zaman, Wallpaper Engine'e gerek kalmadığını anlarsınız.

Eğer arkaya hareketli bir görsel koyarsan düşer. Bende GTX 1660 var ve arkada sadece Lively Wallpaper açıkken ekran kartı %70 yiyordu. Ama normalde düşmez.

Peki baktım ki performans düşüklüğü çok, uygulamayı silersem performans yerine gelir mi?

Merhaba, ben hareketli arka plan istiyorum. Wallpaper Engine alana kadar idare etsin yeter. Lively Wallpaper diye bir şey buldum. PC'nin özellikleri aşağıda yazıyor, sistemi yavaşlatır mı? Yavaşlatırsa ne kadar yavaşlatır? Ve PC'nin açılma süresine etki eder mi? (Ortalama 5-7 saniye arasında açılıyor PC. 3-4 aylık toplama.)

GTX 1650 4 GB
16 GB RAM
i5 9400F
Windows 10 Pro
DirectX 12.

Hocam acaba SSD'niz nedir? Çok hızlı açılıyor PC'niz. Bu arada performansa etki edeceğini düşünmüyorum.

GTX 1650 4 GB
16 GB RAM
i5 9400F
Windows 10 Pro
DirectX 12.

Başka bir programa veya sekmeye geçince arkada duruyor, bundan performans düşürmeyecektir.

Geri
Yukarı