Lobide yazılan kısaltmadan dolayı dava açılabilir mi?

Jordan Barrett

Centipat
Daha fazla  
Merhablar arkadaşlar. Ben arkadaşımla oynarken bir lobide adam iyi oynuyordu. Bende arkadaşıma “a**” yazdım yani “adam muhteşem kanka” anlamında ve bir adam da gelip seni dava edeceğim dedi sizce gerçekten edebilir mi?

Not: Gerçekten küfür eden bir insan değilim sadece telefondan oynadığım için elim yorulmasın diye kısaltarak yazdım.

Hocam bu durumlarda kimse sizi dava etmez yaşından dolayı korkman normal kesinlikle küçümsemiyorum yanlış anlama ben. Tabii ki gaza gelip kimseye küfür etmeyin ahlaki olarak yanlış bir durum.

Ne?

O kısaltmanın argo olduğunu 6 yaşında kuran kursuna giden çocuk bile bilir. Çocuk vs çocuk atmışsınız siz. Ne o mahkemeye verir ne de siz kendinizi bu kısaltmanın bu anlama geldiğiniz bize kanıtlayabilirsiniz.

Hocam bu durumlarda kimse sizi dava etmez yaşından dolayı korkman normal kesinlikle küçümsemiyorum yanlış anlama ben. Tabii ki gaza gelip kimseye küfür etmeyin ahlaki olarak yanlış bir durum.

Hocam yaşım küçük değil. Fakat yakınımdaki bir kişi küfürden dava edildi ve tazminat aldı eden kişi.

Ne?

O kısaltmanın argo olduğunu 6 yaşında kuran kursuna giden çocuk bilebilir. Çocuk vs çocuk atmışsınız siz. Ne o mahkemeye verir ne de siz kendinizi bu kısaltmanın bu anlama geldiğiniz bize kanıtlayabilirsiniz.

Maalesef argo değil public sunucuda oynarken arkadaşıma yazmıştım.

Zaten hocam kimseye küfür ettiğim yok edenleride mutelerim zaten önensemem.

Ne?

O kısaltmanın argo olduğunu 6 yaşında kuran kursuna giden çocuk bilebilir. Çocuk vs çocuk atmışsınız siz. Ne o mahkemeye verir ne de siz kendinizi bu kısaltmanın bu anlama geldiğiniz bize kanıtlayabilirsiniz.

Kanıtlamak zorunda değilim zaten. Arkadaşımda biliyor onu bu anlamda yazdığımı. Ki oynadığım oyun satranç oyunu hocam adama neden küfür edeyim.

Fazla kuruntulusun. Olmaz bir şey. İyi geceler bu arada.

Sağ olun hocam size de.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı