Localhost nasıl açılabilir?

Statik IP'ye gerek var diye biliyorum, ancak yine de açılıyor galiba, XAMPP kur, oradan yapılabilir.

Statik IP dış IP'lerden bağlanmak için gerekir eğer kendi cihazınız üzerinde çalışacaksanız gereksiz olur.

Yok hocam bilgisayar 13. Nesil i7 yeni cihaz.
Ayrıca xampp ile kurdum hem xenforo hem de mybb.
Sadece siz kullanacaksanız daha mantıklı dediğim gibi çünkü çoğu ucuz paylaşımlı sunucuda 2 ram, az ssd, 2 çekirdek de Xeon veriyorlar sizdeki canavar haliyle katleder. İleride internete sokasınız gelirse makineyi mecbur sunucu alacaksınız gibi fakat kendi deneme amaçlarınız için çok daha mantıklı.

Merhaba.
Canım sıkılıyor ve ben böyle if vs kullanarak site açmıştım yakın zamanda. Domain vs alacağım ama öncelikle Wi-Fi üzerine site nasıl açabilirim test amaçlı?

Hocam XAMPP indirip Apache çalıştırın ardından XAMPP'in kendi dosyalarından indexi silin web sayfanızı atın artık dosyanızın ismi ne ise localhost/ornek olarak açabilirsiniz.

XAMPP üzerinden localhost açabilirsin. Database açmak istersen içerisinde MySQL seçeneğide mevcut. htdocs klasörüne index'ini atıp çalıştırabilirsin. Eğer siteyi public yapacaksan VDS al. Kendi bilgisayarın üzerinden statik ile uğraşma. 50TL'lik bir VDS bile işini görecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı