Localhost ve sunucuya dosya aktarma

ARI

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Bal Kovanı
Daha fazla  
Arkadaşlar hostingime dosya atacağım ama localhost'a atmamam gerekiyor.

Sunucuya yüklemem gerekiyormuş. Tam olarak nereye atılmalıdır bu dosyalar?

Filezilla uygulamasını kullanabilirsin, public_html altına atılır görüntüleme dosyaları.
Cevabın için teşekkürler ama benim sorunum o değil, localhost'a dosya atarken public_html klasörüne atılıyor ya , elimde ki dosyaları localhosta değil de başka bir yere ki ona da Sunucu ya atılacak diye biliyorum, işte bu sunucuya atılan yer neresi onu anlamış değilim.

- Localhost diye tabir edilen yer senin bilgisayarındır. (istisnai durumlarda , sunucular localhost olarak adlandırılır)
- Server'a dosya atabilmen için, ftp programı (örn. filezilla) ile sunucuna bağlantı sağlamalısın.
- Sunucun işletim sistemine göre hatta kulanılan panele (cpanel/plesk/direct admin vs) göre dosyaları atacağın yer değişiklik gösterir. Ama genelde siteadi.com/public_hmtl klasörüne atılır. Bu klasörlerin nerede olduğuna bulabilmek için de yukarıda bahsettiğim detaylar lazım.

Daha detaylı bilgi için, detaylı bilgi vermen şart.

- Localhost diye tabir edilen yer senin bilgisayarındır. (istisnai durumlarda , sunucular localhost olarak adlandırılır)
- Server'a dosya atabilmen için, ftp programı (örn. filezilla) ile sunucuna bağlantı sağlamalısın.
- Sunucun işletim sistemine göre hatta kulanılan panele (cpanel/plesk/direct admin vs) göre dosyaları atacağın yer değişiklik gösterir. Ama genelde siteadi.com/public_hmtl klasörüne atılır. Bu klasörlerin nerede olduğuna bulabilmek için de yukarıda bahsettiğim detaylar lazım.

Daha detaylı bilgi için, detaylı bilgi vermen şart.
CPanel Kullanıyorum ve normalde tüm dosyalarımı public_html klasörüne atıyorum ve burası veritabanında sürekli olarak localhost diye geçiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı