Login sayfası nasıl yapılır?

igrahiga

Decapat
Daha fazla  
Selam ben igrahiga. Kendim küçük forum kurmaya çalışıyorum (kendimi geliştirmek amacıyla). Şimdi aklima gelen büyük sorulardan biri, Login'i JS ile nasıl yaparım? Bu Login'in data'larini (email, password, nickname ve vb) nasıl Save yaparım. İstediğimde o hesaba nasıl erişerim?

Not: Yapamazsın, zor gibi şeyler yerine yardımcı olursanız sevinirim.

JS ile login oluyor mu bilmiyorum. Ancak kullanıcı adlarını, e-postaları, BCrypt/SHA256 gibi şifreleme yöntemleri ile şifrelenmiş şifreleri MySQL veritabanına PHP kullanarak kaydedebilirsiniz ve oradan çekebilirsiniz.

Siteye erişemiyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-07-30-15-13-42-329_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-07-30-15-13-42-329_com.android.chrome.jpg
    31,8 KB · Görüntüleme: 40
Firebase'in kendi kullanıcı, üyelik sistemi var. Firebase Auth olarak geçiyor. Firebase kullanacaksanız onu araştırabilirsiniz. Türkçe kaynaklar da var youtube'da:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Detaylı bilgi vermediğin için basitçe js üzerinden nasıl anlatılır mantığını kısaca özetliyim,
Form verilerine js üzerinden al. daha sonra kullandığın bir api sistemine istek at. Gelen veriyi cookie de veya local storage da tut. Olay kısaca bu.
Bu dediklerimden pek bir şey anlamadıysan eğitime biraz daha zaman ayırman gerekiyor.

Detaylı bilgi vermediğin için basitçe JS üzerinden nasıl anlatılır mantığını kısaca özetliyim,
Form verilerine JS üzerinden al. Daha sonra kullandığın bir API sistemine istek at. Gelen veriyi cookie de veya local Storage da tut. Olay kısaca bu.
Bu dediklerimden pek bir şey anlamadıysan eğitime biraz daha zaman ayırman gerekiyor.

Genel olarak mantığı anladım. Teşekkür ederim. O zaman benim o bilgileri Cookie'de tutacağım. Ama cookie nasıl kontrol edeceğimi bilmiyorum. O işi kendim bulurum.

Peki ne tür bir detay istiyorsunuz @RaSGooL?

Son düzenleme:
Peki ne tür bir detay istiyorsunuz @RaSGooL?
Aslında tek merak ettiğim; sistem CSR mi yoksa SSR mi? SSR ise session araştırabilirsin. CSR ise herhangi bir framework var mı? (Angular, React vs)

Giriş yaptım oldu bitti olmuyor malesef. SSR de session da bilgileri tutarsın yeri gelir kullanırsın. Ama CSR sistemde yukarıda basit anlattığım yöntem gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı