Logitech DFGT profil ayarları nasıl yapılmalı?

eymenus_er

Hectopat
Daha fazla  
Dün 2.el Logitech DFGT aldım FFB her şeyi düzgün çalışıyor ama bir türlü Assetto Corsa'da ayarlayamadım. Aynı anda dönmüyor ve direksiyon çok sert. Logitech profilier ayarları da yaptım bir türlü beceremedim ne yapmam lazım?

Dün 2.el Logitech DFGT aldım FFB her şeyi düzgün çalışıyor ama bir türlü Assetto Corsa'da ayarlayamadım. Aynı anda dönmüyor ve direksiyon çok sert. Logitech profilier ayarları da yaptım bir türlü beceremedim ne yapmam lazım?
Öncelikle hayırlı olsun. Logitech Profiler'ı açtıktann sonra Options>Device Settings bölümüne gelin ve şu ayarları yapın ve işiniz bittikten sonra OK tuşuna basıp kapatın. Bunlar DFGT için olan en ideal ayarlar fakat her oyun için ayrı ayar yapmanız gerekecek. Dolayısıyla olay burada bitmiyor internetten her oyun için doğru ayarları aratmanız lazım. Zaten her oyun için ayarlanacak asıl yer bir sonraki fotoğrafta.
Ekran görüntüsü 2022-06-15 233434.png

Assetto Corsa için Profiler>Select a game>Create a New Profile tuşuna basın ve oyunun .exe dosyasını seçin. Seçtikten sonra Edit> Specific Game Settings'e basın. Aşağıdaki ayarları uygulayın.
Ekran görüntüsü 2022-06-15 233816.png
Ardından Assetto Corsa'ya girin. Aşağıdaki ayarları uygulayın:
Gain: 85
Filter: 0
Damping: 0
Minimum Force: 5
Kerb: 20
Road: 10
Slip: 10
Bunlar benim ayarlarım olduğundan dolayı kendinize göre uyarlamanız gerekebilir.

Öncelikle hayırlı olsun. Logitech Profiler'ı açtıktann sonra options>device settings bölümüne gelin ve şu ayarları yapın ve işiniz bittikten sonra ok tuşuna basıp kapatın. Bunlar DFGT için olan en ideal ayarlar fakat her oyun için ayrı ayar yapmanız gerekecek. Dolayısıyla olay burada bitmiyor internetten her oyun için doğru ayarları aratmanız lazım. Zaten her oyun için ayarlanacak asıl yer bir sonraki fotoğrafta.
Eki Görüntüle 1421196
Assetto Corsa için profiler>select a game>create a New profile tuşuna basın ve oyunun .exe dosyasını seçin. Seçtikten sonra edit> specific Game Settings'e basın. Aşağıdaki ayarları uygulayın.
Eki Görüntüle 1421201ardından Assetto Corsa'ya girin. Aşağıdaki ayarları uygulayın:
Gain: 85.
Filter: 0
Damping: 0
Minimum Force: 5
Kerb: 20.
Road: 10.
Slip: 10.
Bunlar benim ayarlarım olduğundan dolayı kendinize göre uyarlamanız gerekebilir.

Tamam hocam çok sağ olun çok işime yarayacak bu ayarlar bir türlü tutturamamıştım.

Geri
Yukarı