Logitech Driving Force GT vs Rampage V900-S

Kemikli_terapi

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
işlemci: i5 3470
Ekran kartı: 1650
Ram: 16 gb
Logitech Driving Force GT vs Rampage V900-S alacaksam 2.el alacağım haberiniz olsun hangisini neden almalıyım? Artıları ve eksileri ile açıklar mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
8 Gün önce aynı durum ile ilgili konu açtım buradan bakabilirsin.
Sahibinden üzerinden 2. el DFGT aldım ve oldukça memnunum, V900-S'de FFB yok ve emin ol FFB aşırı büyük bir fark yaratıyor şu an aktif olarak Grid 2, Grid Legends, Forza 5, ETS 2, NFS Heat oynadım. (Drit 5 denedim ama DFGT'yi görmüyor araştırdım desteği yokmuş.) Ve şu anda da WRC oyunlarından birkaçı iniyor. Direksiyonun sağa sola çarpınca FFB sayesinde seni zorlaması gibi çok güzel yanları var.
Tek sıkıntısı debriyajlı model olmadığı için ara sıra onun keyfi nasıl olurdu diye düşünüyorum fakat ben şöyle bir yöntem buldum. DFGT F-1 Shifter şu parçayı sipariş ettim daha gelmedi elime ama vites için bunu kullanacağım.
El freni olarak da vites topuzunu kullanacağım aldığım kişi de el freni olarak vites topuzunu kullandığını söylemişti.

Rampage V900-S'de FFB yok ve çok detaylı bilgim olmasa da okuduğum kadarıyla 2 modelin içteki mekanizması farklı olduğu için Rampage'de ölü bölge sorunu oluşmaktaymış bu da direksiyonu çevirirken ilk çevirme esnasında direksiyonu okumaması olarak karşına çıkıyor ayarlardan ölü bölgeyi açarak bir deneme yapmak istediğimde ölü bölge sorunu oyun zevkini resmen mahvediyor bilgin olsun.

Yorumlarda belirtilen gürültü sorunu beni hiç rahatsız etmedi zaten oyunun sesi vs olduğu için hiç o sese odaklanmıyorsunuz. DC üzerinden konuşurken karşıya gitmiyor.

Son düzenleme:
Hocam gerekirse üstüne para koyun ama V900s almayın kullanıyorum almaz olaydım şimdi fiyatlar arttığı için değiştiremedim de kesik kesik algılıyor pedallar bozulmaya yer arıyor ve pedal bozulursa ücretini siz veriyorsunuz ücreti güncellendiği için bir şey diyemem ama almayın pişman olursunuz.

Logitech Driving Force GT vs Rampage V900-S alacaksam 2.el alacağım haberiniz olsun hangisini neden almalıyım? Artıları ve eksileri ile açıklar mısınız?
DFGT al keyfine bak hocam.

Herkese çok teşekkür ederim.

1691107889905.png

Arkadaşlar peki dediğim modelle bunun arasındaki fark nedir?

Fren ve gaz hassasiyeti peki teknik olarak her şey aynı mı tek fark görünüş mü?
Görünüş ve DFGT Pro'nun derecesini ayarlayabiliyorsun ama DFGT tavsiye ederim tutuş hissiyatı çok daha iyi.

Görünüş ve DFGT Pro'nun derecesini ayarlayabiliyorsun ama DFGT tavsiye ederim tutuş hissiyatı çok daha iyi.
Dostum peki DFGT Pro uygulaması sayesinde titreşimini falan ayarlayabiliyormuşuz dfgt de var mı bu yoksa proya özel mi.

Yeni konular

Geri
Yukarı