Logitech F710 Duracell OEM pil şarj edilir mi?

Just Player

Decapat
Yer
Ağrı/Merkez
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, sipariş ettiğim Duracell CEF 14 şarj cihazı geldi. Kendi içinde gelen pilleri şarj ettim ama merak ettiğim bir şey var: Ben Logitech F710 gamepad kullanıyorum, bu gamepadin içerisinde Duracell OEM piller bulunuyor, acaba bunlar şarj edilir mi? Cihaza taktığımda herhangi bir hata vermiyor, şarj moduna geçiyor.

Üzerinde rechargable falan yaziyor mu? Genelde ürün ile birlikte gelen piller tek kullanimlik olur. Bendekilerde yazmiyor mesela.

Hayır yazmıyor hocam ama anlamadığım şekilde Duracell cef 14 şarj aleti uyarı vermiyor sabit kırmızı yanıyor bu da şarj ediliyor demek bu üründe şarj edilemeyen pilleri takınca uyarı verme özelliği vardı.

Kesin emin olmadigim icin bir sey demek istemiyorum ama, üzerinde sarj edilebilir demiyorsa riske girmeyin derim. Patlayabilir, yanabilir, eriyebilir. Su an internette arastiriyorum fakat resmi bir bilgiye ulasamadim.

Normalde Xbox kollari ile gelen piller de tek kullanimlik oluyordu ve onlarda da Duracell OEM piller mevcut.

Duracell sitesinde söyle bir bilgi vermis.

"You can only recharge a battery if it’s specifically marked “rechargeable.” Recharging a non-rechargeable battery may cause it to rupture or leak and may cause personal injury."

"Bir pili yalnızca özel olarak "şarj edilebilir" olarak işaretlenmişse şarj edebilirsiniz" demis.

Kesin emin olmadigim icin bir şey demek istemiyorum ama, üzerinde şarj edilebilir demiyorsa riske girmeyin derim. Patlayabilir, yanabilir, eriyebilir. Su an internette arastiriyorum fakat resmi bir bilgiye ulasamadim.

Normalde Xbox kollari ile gelen piller de tek kullanimlik oluyordu ve onlarda da Duracell OEM piller mevcut.

Anladım hocam tamamdır bende taktıktan sonra çektim zaten şarjdan teşekkür ederim risk etmeye gerek yok dediğiniz gibi.

Normalde şarj edilmez eğer yazmıyorsa ve kendimde önermem ancak çok dikkatli olarak kısa süreli şarjlar yapmanız acil durumlarda günü kurtarmanızı sağlayabilir (fakat pil şaka işi değil gidin yeni pil alın bu dediğim gecenin bir yarısı kumanda pili bitti 10 dakika tak gibi bir durum dediğim sakın yanlış anlaşılmasın).
Bu şarj aleti ile birlikte kullanacağınız bir çift ucuzundan şarj edilebilir pil alın derim.

Normalde şarj edilmez eğer yazmıyorsa ve kendimde önermem ancak çok dikkatli olarak kısa süreli şarjlar yapmanız acil durumlarda günü kurtarmanızı sağlayabilir (fakat pil şaka işi değil gidin yeni pil alın bu dediğim gecenin bir yarısı kumanda pili bitti 10 dakika tak gibi bir durum dediğim sakın yanlış anlaşılmasın).
Bu şarj aleti ile birlikte kullanacağınız bir çift ucuzundan şarj edilebilir pil alın derim.

Acil durum olacağını sanmıyorum zaten gelende 5-6 saate tam dolum yapıyor şarj aletleri yani 10 dakikalık bir dolumda bir şey yapman çok olası değil sırf 10 dakika için riske girilmez.

Geri
Yukarı