Logitech F710 tuşu takılıyor

Uni125

Centipat
Daha fazla  
Yaklaşık 2 ay kadar önce Logitech F710 gamepad aldım. 1-2 gün öncesine kadar çok iyi idare ediyordum. Sonra fotoğrafta gösterdiğim sol analog normal şekilde gözükse dahi oyunlarda ya da hareketsiz dururken bile yukarı tuşu basılı olarak kalıyor. Yani fotoğrafta durduğu gibi duruyor ama analog yukarı tuşu basılı olarak kalıyor yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• 56401467-78F6-4B6E-971E-F2958B271456.jpeg
    56401467-78F6-4B6E-971E-F2958B271456.jpeg
    547 KB · Görüntüleme: 41
Ben bir kaç yer de daha okudum böyle olduğunu fakat seniki daha yeni garantiye yollamalısın ama yollmadan önce başka oyunlarda da test et.
Okuduklarım 1 kac yıllıktı.

İçini sökün. Youtube de var videosu. Temizleyin. Ben böyle rt tuşunu düzelttim. Yıllardır takılı kalıyordu. Bu yöntemle çözdüm.

Sanırım artık bu gamepadin kronik sorunlu olduğunu söyleyebiliriz. Çok sayıda şikayet gördüm şimdiye kadar. Tüm analogları sorun çıkarmaya meyilli gibi duruyor. Benim 8 yıllık cihazı da çürümeye bırakmıştım. İletişimde kopma, geç algılama vardı. Aynı zamanda RT tetiği fiziksel olarak düzgün çalışsa da içeride bir yerde basılı kalıyordu. Tıpkı senin sol analogta olduğu gibi. Kimileri ise aynı sorunu LT ile yaşamış. Bazıları diyordu ki yeni partilerde sorunsuz. Görünüşe göre aynen devam ediyor sıkıntılar.

Uzun bir aradan sonra benim cihazı temizleyip bir kontrol edeyim, eski oyunlardan oynarım diye kutudan çıkardım. Yine aynı şekilde kahrolası RT takılı kalıyordu. Ben cihazı açıp RT tetiğinin potansiyometre görünümlü parçasını kolonya damlatıp kapattım. Tuşa birkaç kez basınca kendi kendine temizlenmiş oluyor. Bir süre böyle sorunsuz devam ediyormuş. Daha etkili temizlik için WD-40 pas sökücü sıkılması da tavsiye edildi. Şu an kaldığım evde yoktu, yazlıkta kalmış. Böyle basit bir iş için de koca bir tüpü almak istemedim ve kolonya kullandım. Şimdilik iyi gibi.

Sendeki bu iki aylık cihaz sıfır ve garantili alındıysa servise göndermeni tavsiye ederim. Umarım iade şansı falan tanırlar. Öbür türlü çekilecek dert değil. Çok kötü bir alet. İyi yanı normal tuşlarının dayanıklı olması ve Dinput/Xinput seçeneği ile neredeyse hiçbir oyunda uyumsuzluğa sebep olmaması.

Yarın ilk işim garantiye götürmek,problem yazılımsal değil yanlış anlamıyorum değil mi ?

Geri
Yukarı