Logitech F710 ve Oyunlarda Lag

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

chronicmaniac

Kilopat
Merhabalar;

Düne kadar 20 TL ye aldığım dandik Gamepad'im ile sorunsuz bir şekilde oyun oynuyordum. Bugün bir teknoloji marketinden F710 aldım. Eve gelip bir heyecan Windows 8 driver'larını yükledim vs vs. Benim sorunum şu. Pes 2014, Fifa 14, Grid 2 bu denediğim üç oyunda da belirli bir süre geçtikten sonra inanılmaz bir lag oluşuyor ve oyun oynanmayacak dereceye geliyor. Gariptir ki, F710'un usb dongle'ını çıkardığımda sorun ortadan kalkıyor?? Bu ne acaip bir şeydir anlamadım lütfen yardım ediniz.

Not: İşletim sistemim Windows 8.1

Oyun kumandasının yazılımı ile alakalı olabilir.
Aynı kumandayı Windows 8.1 ile sorunsuz kullanıyorum.

Oyun kumandasının yazılımı ile alakalı olabilir.
Aynı kumandayı Windows 8.1 ile sorunsuz kullanıyorum.

İşin ilginç yanı oyunda lag yapmaya başladığında Alt+Tab yaparak Windows'a dönüyorum ardından tekrar oyuna geçtiğimde Lag düzelmiş oluyor.. Peki sizce çözüm ne olabilir?

Windows 8 gibi güncel işletim sisteminden 7'ye dönmek basite kaçmaktır, çözüm değildir. Her şeyin üst modelini isteyen insan ırkı nedense Windows'a gelince çözümü eski işletim sistemi kurarak deniyor. :) Nedendir bilmem belki de Microsoft böyle bir etki bırakmıştır ama ben de F310 ve F710'u sorunsuz kullanıyorum 8.1'de. Konu silmek yerine herkese fayda sağlaması için konuyu aktif tutuyoruz. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 7 yüklemek bir çözüm değil. 8.1'de bütün güncelleştirmeleri yükledikten sonra ve kontrolcü için de en güncel sürücüyü yükledikten sonra sorun ortadan kalkacaktır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı