Logitech F710 vs Monster Pusat Pro

8 yıl önce F710 aldım. 1 yıl kullandım ve kenara kaldırdım. Resmen çürüyor. İkinci ve son Logitech ürünüm oldu. Bu kadar pahalı ve aynı zamanda sinir bozucu ve sorunlu elektronik cihaz kullandığımı hatırlamıyorum. Şimdiki aklım olsa F510 alırdım.

Sakın F710 alma. Sık sık geç algılama veya kopma sorunları yaşatıyor. Yarım metre önümüzde duran laptopa bağlı alıcıya rağmen sıkıntılıydı. Pil olayı apayrı bir sorun. Sürekli alkalin pil almak uzun vadede ekonomik olarak epey zarara sokuyor. Ni-Mh şarjlı pil alayım dedim zamanında. Kaliteli ve kapasitesi yüksek bir modeldi. Onların da çıkış voltajı az geliyor olsa gerek ki çabuk bitiyordu ve şarjın hafif zayıflamasından sonra bağlantı sorunları tavan yapıyordu. Normal pillerde tek pil 1.5V iken şarjlı olanlar 1.2V oluyor. Çiftindeki fark 3V vs 2.4V şeklinde. Başka türlü olasılık aklıma gelmedi. Velhasıl hem pili yönetmek çok zor hem de kablosuz bağlantısı hiç sağlıklı değil.

Konu sahibi F710 almaya karar vermiş. İyi olduğunu iddia edip bu mesaja dislike koyan vatandaşın kulaklarını çınlatır yakın zamanda.
İnsan gibi kullanırsanız her cihaz işinize yarar. 5 metre mesafeden televizyon yanındaki bilgisayara bağlayıp kullanıyorum cihazı. o
Odada 2 tane 2.4 GHz modem, 4 tane de 2.4 GHz ile çalışan kablosuz klavye/fare/kulaklık var. Alıcının önü kapanmadığı sürece bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. 6-7 ay oldu alalı sıkıntısı yok şu anda. Duracell'in kontrollü pillerinden kullanıyorum, henüz 2. setteyim. Bakarsan bağ, bakmazsan dağ olur. Arkadaşın kontrolcüsü 2. El, ilk kullanıcı nasıl kullanmış bilemem. Ancak kısa sürede sıkıntı yaşarsa ben parasını geri ödeyeceğim kaydedin bu mesajı 👍.

İnsan gibi kullanırsanız her cihaz işinize yarar. 5 metre mesafeden televizyon yanındaki bilgisayara bağlayıp kullanıyorum cihazı. o
Odada 2 tane 2.4 GHz modem, 4 tane de 2.4 GHz ile çalışan kablosuz klavye/fare/kulaklık var. Alıcının önü kapanmadığı sürece bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. 6-7 ay oldu alalı sıkıntısı yok şu anda. Duracell'in kontrollü pillerinden kullanıyorum, henüz 2. setteyim. Bakarsan bağ, bakmazsan dağ olur. Arkadaşın kontrolcüsü 2. El, ilk kullanıcı nasıl kullanmış bilemem. Ancak kısa sürede sıkıntı yaşarsa ben parasını geri ödeyeceğim kaydedin bu mesajı 👍.
Neyini kaydedeceğim? Sen de mesajın da umurumda değilsin artık. Seni son kez muhatap alıyorum. Çünkü "İnsan gibi" olmadığımı ima ederek bana hakaret etmiş oluyorsun.

Nasıl kullandığımı bilmeden kafanda hikaye yazmışsın belli ki. Ben sana nasıl kullandığımı özetleyeyim. Basbaya kötü bir alet. Bilgisayarın dibinde arada zerre engel olmaksızın kullandım. O dönem evde anca bir Wi-Fi ve bir kablosuz fare kullanılıyordu. Sinyali kesecek bir şey yoktu. 2800 mAh kapasiteli GP piller ile veya alkalin pillerle kullandım. Her halükarda sorunlu bir alet. Bazen tuş basmalarını 1-2 sn gecikmeli iletiyordu. Bazen komple kopuyordu.
IMG_20221119_194126.jpg

Bu forum en son çıldırtacak beni. Hem üyelerin hem m*deratörlerin sorunluları bana denk geliyor.

Son düzenleme:
Neyini kaydedeceğim? Sen de mesajın da umurumda değilsin artık. Seni son kez muhatap alıyorum. Çünkü "İnsan gibi" olmadığımı ima ederek bana hakaret etmiş oluyorsun.

Nasıl kullandığımı bilmeden kafanda hikaye yazmışsın belli ki. Ben sana nasıl kullandığımı özetleyeyim. Basbaya kötü bir alet. Bilgisayarın dibinde arada zerre engel olmaksızın kullandım. O dönem evde anca bir Wi-Fi ve bir kablosuz fare kullanılıyordu. Sinyali kesecek bir şey yoktu. 2800 mAh kapasiteli GP piller ile veya alkalin pillerle kullandım. Her halükarda sorunlu bir alet. Bazen tuş basmalarını 1-2 sn gecikmeli iletiyordu. Bazen komple kopuyordu.
Eki Görüntüle 1578239

Bu forum en son çıldırtacak beni. Hem üyelerin hem m*deratörlerin sorunluları bana denk geliyor.
Agresif tavır almana anlam veremedim açıkçası. Ben F710'da sıkıntı çekmediğim için bi sövmediğin kaldı. Ben sana "İnsan gibi kullan." demedim ki. Üstüne alındıysan benim suçum olduğunu sanmıyorum.
Yine de fikirlerin için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı