Logitech F710 vs Monster Pusat Pro

omerfaruk37

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi ikisi arasında kararsız kaldım. İkinci el alacağım ikisinin de fiyatı 400TL. Forumlarda gördüğüm kadarıyla F710'da bağlantı sorunu yaşanıyormuş. Şu an halihazırda kullandığım bir tane F310 gamepadim var ve gayet memnunum fakat ikinicisini alacağım ve kablosuz olmasını istiyorum. Açıkçası sizce bu iki modelden hangisi alınmalı?
Not: F710 alacağım adam yanında bir de Logitech rumblepad 2 verecek o da kablosuz.

Pusat Pro'da da bağlantı ve algılama sorunu olduğu için firmware güncellemesi yayınlanmıştı, sonradan o güncellemeyle çözüldü diye biliyorum ama alırsanız aklınızın bir köşesinde bulunsun.

8 yıl önce F710 aldım. 1 yıl kullandım ve kenara kaldırdım. Resmen çürüyor. İkinci ve son Logitech ürünüm oldu. Bu kadar pahalı ve aynı zamanda sinir bozucu ve sorunlu elektronik cihaz kullandığımı hatırlamıyorum. Şimdiki aklım olsa F510 alırdım.

Sakın F710 alma. Sık sık geç algılama veya kopma sorunları yaşatıyor. Yarım metre önümüzde duran laptopa bağlı alıcıya rağmen sıkıntılıydı. Pil olayı apayrı bir sorun. Sürekli alkalin pil almak uzun vadede ekonomik olarak epey zarara sokuyor. Ni-Mh şarjlı pil alayım dedim zamanında. Kaliteli ve kapasitesi yüksek bir modeldi. Onların da çıkış voltajı az geliyor olsa gerek ki çabuk bitiyordu ve şarjın hafif zayıflamasından sonra bağlantı sorunları tavan yapıyordu. Normal pillerde tek pil 1.5V iken şarjlı olanlar 1.2V oluyor. Çiftindeki fark 3V vs 2.4V şeklinde. Başka türlü olasılık aklıma gelmedi. Velhasıl hem pili yönetmek çok zor hem de kablosuz bağlantısı hiç sağlıklı değil.

Konu sahibi F710 almaya karar vermiş. İyi olduğunu iddia edip bu mesaja dislike koyan vatandaşın kulaklarını çınlatır yakın zamanda.

Son düzenleme:
Kablolu her türlü daha iyi olur gecikme derdin olmaz. Yine de kablosuz istiyorsan F710 tercih edilebilir ancak pil zayıfladığında gecikme ve bağlantı sorunları yaşanabilir. Ben de F710 kullanıyorum ancak kablolu tercih etmek daha mantıklı.

F710 2 yıl kullandım ve bozulmasıyla şükrederek terk ettim. Arada anlık iletmeme sorunu yaşıyordum, hikaye mod gibi oyunlardaki kullanıcılar pek fark edemez ama FPS, yarış vb anlık tepkisel oyunlarda bu takılmaları ara ara hissediyordum. Özellikle Rocket League oynarken arabayı anlık olarak yönlendiremediğim yerler oluyordu.

Kablolu taraftarıyım, 2 ürün arasında seçim yapamam çünkü Pusat versiyonu kullanmadım.

Şu an kablolu olarak PlayStation 4 kolu olan DualShock kullanıyorum. Hikaye oyunlarda da Bluetooth ile kablosuz olarak takılıyorum. Daha rahat bir kullanımı var. Farklı bir seçenek olarak tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı