Logitech G PRO X FPS için ayar önerisi

Hiken

Hectopat
Merhaba,

Logitech G PRO X siparişim bugün teslim edilecek, deneyimime en iyi şekilde başlamak için sizlerden ayar tavsiyesi rica ediyorum. Çoğu yerde ayar yapmadan kullanımın tatmin etmeyeceği yazılmış. Bundan önce HS80 ve BlackShark V2 Pro denedim. HS80'in beni şaşırtan kısmı her nasıl oluyorsa silah sesi gibi patlayan sesler çok yükseldiğinde bunları düşük verip o anlarda bile ayak seslerini net bir şekilde verebilmesiydi. "Böyle bir durum mümkün olamaz" diyebilirsiniz, kullanıcı deneyimim bu şekilde, konunun uzmanı değilim ancak diğer seslere karıştırmadan ayak sesi vermede gerçekten çok başarılı buldum HS80'i ancak kafama uymadığı ve kulaklık ayarlanamadığı için iade etmek zorunda kaldım. BlackShark V2 Pro'dan da aynı performansı bekledim ancak maalesef ki BlackShark V2 Pro bana çağ atlamış gibi hissettirmedi, eski kulaklığım CH321'e daha yakındı, oyunlarda bir tık daha iyi performans veriyordu sadece. Ben de çağ atlama hissini HS80 verebiliyorsa illaki bu bütçede verebilen başka bir kulaklık da olmalı diyerek Logitech G PRO X modelini denemek üzere sipariş ettim. Bu kulaklığı kullanıp memnun olanlardan ayarlarını rica edebilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim.

@BerkayZ87 hocam özellikle siz kulaklığın kendi ayarlarıyla parlak bir sesi olmadığı ancak ayarlarla çok güzel bir hale gelebildiğini, BlackShark V2 Pro'yu geçtiğini belirtmiştiniz. Sizden bu ayarları rica edebilir miyim?

Peace EQ indir.
Equalizer APO indir.

Peace EQ'yu aç. Sana aygıt seçmen gerektiğini söyleyecek. Orada G PRO X yazanı seç, yeniden başlatmanı söyleyecek.

Daha sonra Peace EQ'yu tekrar açtığında şu ekran gelecek;

1692962228694.png

"Tüm Cihazlar" yazan yere tıklayıp G PRO X'i seçeceksin.

1692962316107.png

Daha sonrasında ise şu sekmeye tıklayacaksın.

1692962334416.png

Önüne bu sekme geldiğinde aşağıya bırakmış olduğum ayarları sırasıyla gireceksin ve sağdaki gibi grafik elde etmiş olacaksın. Değerlerdeki 0.5 dB sapmalar önemli değil ama Kalite (Q) değerini direkt olarak aynısından gir.

1692962254016.png

Daha sonrasında işin bitince "Kaydet" tuşuna bas.

1692962381177.png

Bu arada üstteki "Ön Kuvvetlendirme" değerini de 0 veya +2 dB yap. SS'te -2 dB kalmış ama 0 veya +2 dB yapınca daha iyi oluyor. Onu güncellemeyi unutmuştum. Diğerleri aynı.

1692962492562.png

Not: Bu EQ ayarı deri pad için geçerlidir. Kumaş pad ile kullanacaksan G HUB indirip 1-2 ayar yapman gerekiyor. Deri pad ile kullanmanı öneririm çünkü kumaş pad bu kulaklığın potansiyelini öldürüyor.

@BerkayZ87 Emeğiniz için çok teşekkür ederim. Buna ek olarak bazı arkadaşlar da surround sesin uygulama üzerinden kullanılmamasını, DTS üzerinden yapılması gerektiğini söylemişler. Bu konuda da aynı görüşte misiniz? Aynı zamanda G HUB indirirsem buradaki ayarları herhangi bir şekilde etkiler mi?

@BerkayZ87 Emeğiniz için çok teşekkür ederim. Buna ek olarak bazı arkadaşlar da surround sesin uygulama üzerinden kullanılmamasını, DTS üzerinden yapılması gerektiğini söylemişler.
Ben o topa hiç girmedim, çünkü 7.1 gereksiz ve sesleri boğan bir şey.
Bu konuda da aynı görüşte misiniz?
Evet.
Aynı zamanda G HUB indirirsem buradaki ayarları herhangi bir şekilde etkiler mi?
Etkilemez.

Geri
Yukarı