Logitech G PRO X mikrofonu çalışmıyor

Daha fazla  
Merhaba, Windows 11 kullanıcısıyım. 2-3 gün önce arkadaşlarımla konuşmak için Discord'a giriş yapınca mikrofonumun çalışmadığını fark ettim. Logitech G PRO X kulaklığım var. İlk başta sorunun kulaklığın mikrofonundan olduğunu düşünüp G HUB uygulamasını kaldırdım, tekrar yükledim. Cihazı Aygıt Yöneticisi'nden kaldırdım tekrar yükledim. Çeşitli formlarda araştırmalar yaptım fakat hiçbir şekilde sorunu çözemedim. Kulaklığın mikrofon kısmı farklı bir bilgisayara taktığım zaman sorunsuz çalışıyor. Bilgisayarıma çalıştığından emin olduğum Bluetooth kulaklığımı bağladığımda bile onun mikrofonundan da ses alamadım.

En son mikrofonum çalıştığından beri mahallemde bu aralar çok fazla elektrik kesilmesi olduğundan dolayı bilgisayarım 2 kere elektrik kesilmesinden dolayı kapandı. Bir de Steam üzerinden Wallpaper Engine uygulamasını satın alıp indirmiştim. Sesli wallpaperlardan dolayı sesini ayarlarından sesini kapatmıştım. Uygulamadan şüphelenip uygulamayı kaldırmayı denedim fakat sorun çözülmedi. 2 kere de kurtarma yaparak 7.11.2023 tarihindeki yedeğime geri dönmeye çalıştım fakat 2'sinde de başarısız sonucunu alıp son kurtarmaya geri dönemedim.

Benim aklıma gelenler bunlar. Sanki yazılımsal olarak bir şey mikrofonun çalışmasını engelliyor gibi. Microsoft'un sorunu algılama programını çalıştırdığımda herhangi bir sorun almıyorum ve Aygıt Yöneticisi'nden de mikrofon doğru çalışıyor cevabını alıyorum. Yine kayıt kısmından test ettiğim zaman da %0 ses tespit edildi uyarısını alıyorum. Format dışında farklı bir çözüm aklıma gelmiyor. Aklıma gelen her şeyi denedim fakat yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-11-14 223948.png
    Ekran görüntüsü 2023-11-14 223948.png
    34 KB · Görüntüleme: 56
Saçma gelebilir ancak daha önce denk geldi. Kulaklık jak girişi tamamen yerine oturuyor mu? Aynı kulaklığı kullanıyorum.

1.5 mt'lik telefon kablosu ile bağlayarak denediniz mi?
Ses kartı (USB) bağlantısını kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız bunu çıkararak ayrıca ses çıkışlarını deneyin.
2 mt'lik örme kablo üzerinde ki mikrofon tuşu kapalı konumda olabilir.

Son düzenleme:
Saçma gelebilir ancak daha önce denk geldi. Kulaklık jak girişi tamamen yerine oturuyor mu? Aynı kulaklığı kullanıyorum.

1.5 Mt'lik telefon kablosu ile bağlayarak denediniz mi?
Ses kartı (USB) bağlantısını kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız bunu çıkararak ayrıca ses çıkışlarını deneyin.

Merhaba, öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim.

Kulaklığın içinden çıkan bütün kabloları denedim. Normalde Logitech'in kendi ses kartı ile (USB çıkışlı olan) kullanıyorum. 3 farklı USB portu üzerinde denedim. Sonuç değişmedi. 2 çıkışlı Jack'ı ile denemeye çalıştım fakat PC'yi 2. el aldığım için anakartın yeşil jack girişinin içerisinde jack kırmışlar sanırım bunu yeni fark ettim. 2 çıkışlı jack ile deneme yapamadım. Bundan sonra da telefon kablosu ile (1 jack fakat 4 kanallı jack) deneme yaptım.

Denediğim tüm kablolarda sadece kulaklıktan ses geliyor fakat mikrofondan ses gitmiyor. Fakat sorun kulaklıkta değil diğer bilgisayarımda kulaklık çalışıyor.

@Celal Burak Süzmetaş Bilgisayarınızda farklı kulaklık deneyip ses alamadığınız kısmı kaçırdım kusura bakmayın. Varsayılan aygıt olarak görünüyor görsel eklemişsiniz. Mikrofon gizlilik ayarlarınızdan kapalı olabilir mi?

Dosya Ekleri

• ses1.jpg
    ses1.jpg
    113,7 KB · Görüntüleme: 10
@Celal Burak Süzmetaş bilgisayarınızda farklı kulaklık deneyip ses alamadığınız kısmı kaçırdım kusura bakmayın. Varsayılan aygıt olarak görünüyor görsel eklemişsiniz. Mikrofon gizlilik ayarlarınızdan kapalı olabilir mi?

Gizlilik ayarları aktif ve bütün uygulamalara izin verdim fakat sonuç aynı.

Geri
Yukarı