Logitech G-Romer Switch Sağlamlığı

Azad Güler

Hectopat
Daha fazla  
Bu switchlere neden kötü deniliyor ben satın aldım gayet memnunum. Açıkcası daha önce hiç mekanik klavye kullanmamıstım logitech aldım çünkü beğendiğim bir marka.

Neyse konu olarak bu switchler neden dayanıklı değil? Bazıları mekanik hissiyatı/sesi vermiyor diyor
logitechin kendi sayfasında sessiz olarak konumlandırılmış 70 milyon tıklama ömrü var.

Switchlerin yukarıda dediğim gibi neden kötü olduklarını yazarsanız mutlu olurum. Çünkü şu an elimde kötüyse iade edeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İadeye gerektiren bir durum yok. Gayet güzel klavyeleri var Logitech'in her ne kadar tercih etmesem de. Logitech Romer-G switchlerin Cherry MX switchlerden farklı fiziksel yapısı var. Bu durum keycapların switchlerin olduğu bölüme takıldığı bölümlerde ciddi farka neden oluşturuyor. Logitech'in en narin olduğu kısımda bu kısım işte. Fotoğrafta gördüğün ve tuşun altında gördüğün plastik kısımlar çıkarıp takmada kırılabiliyor veya alt kısımdaki bir parça kırılabiliyor. Cherry MX'lerde de benzeri durumlar yaşayabilirsin ama ihtimali daha az. Tek sıkıntı bu kısacası his meselesi kişisel kullanımdır. İlk olarak Romer-G çıksaydı piyasaya onun verdiği hisse yakın ürünler arayacaktı belkide insanlar.

Dosya Ekleri

• NRVIxbJ.jpg
    NRVIxbJ.jpg
    382,9 KB · Görüntüleme: 737
Konuyu görünce yazma ihtiyacı duydum. Klavyeyi aldığımdan beri keycapslerin tırnakları kırıldı , mekanik aksanı bozuldu, çift tıklama sorunu yaşadım ve tuşların sertleşmesi gibi bir sürü sıkıntı yaşadım. En son klavyeyi tümüyle söküp az kullandığım tuşlarla çok kullandığım tuşları çıkartıp yer değiştirdim ve tekrar lehimledim 3 ay geçmeden tekrar sorunlar başladı. Klavyemi düzenli temizleyip, titiz kullanan birisiyim.

Konuyu görünce yazma ihtiyacı duydum. Klavyeyi aldığımdan beri keycapslerin tırnakları kırıldı , mekanik aksanı bozuldu, çift tıklama sorunu yaşadım ve tuşların sertleşmesi gibi bir sürü sıkıntı yaşadım. En son klavyeyi tümüyle söküp az kullandığım tuşlarla çok kullandığım tuşları çıkartıp yer değiştirdim ve tekrar lehimledim 3 ay geçmeden tekrar sorunlar başladı. Klavyemi düzenli temizleyip, titiz kullanan birisiyim.
Hangi model kullanıyorsun+

750 tl verdim 6 ayın sonunda çift tıklama sorunu olan 4 tuşum oldu. Romer G tuşları dandik arkadaşlar. ilk birkaç ay sorun olmadı diye olmayacak sanmayın. Model vermiyorum. Romer G olan tüm serilerde benzer şikayetler var. 500 tl olan da aynı 2000tl olanda. Romer G den uzak durun.

Uzun zamandır G413 Carbon kullanıyorum şu ana kadar 1 tane bile sorun yaşamadım. Halbuki tuşlara çok sert basarım hatta önceki klavyelerimin tuşlarını kırmışlığım bile var. Romer G Switch'leri kesinlikle öneriyorum.

Uzun zamandır G413 Carbon kullanıyorum şu ana kadar 1 tane bile sorun yaşamadım. Halbuki tuşlara çok sert basarım hatta önceki klavyelerimin tuşlarını kırmışlığım bile var. Romer G Switch'leri kesinlikle öneriyorum.
Sen öneriyorsun diye Romer G switchlerinin çöp olduğu gerçeği değişmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı