Logitech G102/G203 Prodigy vs G102/G203 lightsync

terileptil

Kilopat
Yer
Ankara
Merhaba. 3 yıldır Logitech G300S mouse kullanıyorum. Mouse'da çift tıklama/tıklamama tarzı hiçbir sıkıntı yok ama yine de mouse değişikliği yapmak istiyorum. Çünkü artık 3 sene geçti, sanki her an bozulacakmış gibi bir his var ve biraz da sıkıldım aynı fareyi kullanmaktan. Bütçeme (200 TL civarı) uygun olarak da F/P açısından en mantıklı seçim olarak Logitech G102 modeli var. Tabi F/P kısmını yorumlara bakarak değerlendiriyorum, kullanmadığım için bilemem.

Tam uygun fiyat buldum diye sevinirken yeni çıkan lightsync modeline rastladım. Aradaki fark 40-50TL civarı. Lightsync'in ışıklandırma dışında ne gibi bir artısı var? Çift tıklama sorunu düzeltilmiş yazmışlar ama ben G102 modelinde çift tıklama sorunu yaşayan birine rastlamadım. Gerçi ben G300S'te de çift tıklama sorunu yaşamıyorum. Okuduğum yorumlara göre G300S'te çift tıklama sorunu yaygın. Peki G102/G203 için fiyat farkı verip yenisini almaya değecek kadar yaygın bir problem midir bu modelde?

Ve son olarak G300S'ten G102/G203'e geçmek mantıklı mıdır?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
102 kullanıyorum yaklaşık 9 aydır. Hiç üzmedi. Aklına takılan bir şey varsa yanıtlayabilirim.
Merhaba. 3 yıldır Logitech G300S mouse kullanıyorum. Mouse'da çift tıklama/tıklamama tarzı hiçbir sıkıntı yok ama yine de mouse değişikliği yapmak istiyorum. Çünkü artık 3 sene geçti, sanki her an bozulacakmış gibi bir his var ve biraz da sıkıldım aynı fareyi kullanmaktan. Bütçeme (200 TL civarı) uygun olarak da F/P açısından en mantıklı seçim olarak Logitech G102 modeli var. Tabi F/P kısmını yorumlara bakarak değerlendiriyorum, kullanmadığım için bilemem.

Tam uygun fiyat buldum diye sevinirken yeni çıkan lightsync modeline rastladım. Aradaki fark 40-50TL civarı. Lightsync'in ışıklandırma dışında ne gibi bir artısı var? Çift tıklama sorunu düzeltilmiş yazmışlar ama ben G102 modelinde çift tıklama sorunu yaşayan birine rastlamadım. Gerçi ben G300S'te de çift tıklama sorunu yaşamıyorum. Okuduğum yorumlara göre G300S'te çift tıklama sorunu yaygın. Peki G102/G203 için fiyat farkı verip yenisini almaya değecek kadar yaygın bir problem midir bu modelde?

Ve son olarak G300S'ten G102/G203'e geçmek mantıklı mıdır?

Teşekkürler.

Hocam çift tıklama yaşayan bazı kişiler var nadir olsa da. Sensörü yenilendi ek olarak. Eğer bütçeniz Lightsync'i almaya yetiyorsa en güncelini almak en iyisidir.

Ben de böyle düşündüm birazdan yeni modelden sipariş vereceğim. Teşekkürler yorum için.

102 kullanıyorum yaklaşık 9 aydır. Hiç üzmedi. Aklına takılan bir şey varsa yanıtlayabilirim.

Ben de Lightsync modelini birazdan sipariş edeceğim. Soracak herhangi bir soru gelmedi şu an aklıma. Almadan önce ya da aldıktan sonra bilmem gereken belli şeyler varsa onları öğrenebilirim ama. :)

Hocam lightsync mouse un ips(inch per second) yani maksimum hızlanması prodigy ile aynı; 250 ips mi? Hiçbir yerde ips bilgisine rastlayamadım.
Bu konu hakkında bir bilgisi olan cevaplarsa sevinirim.

Bu konuyu açtıktan sonra LightSync versiyonunu sipariş ettim ve 5 aydır kullanıyorum. G300S'ten sonra ilaç gibi geldi şahsen. G300S'in ergonomisinin çok da iyi olmadığını fark ettim G102 kullanınca. G300S'te çok fazla makro tuşu vardı ama konumları hiç iyi değildi. Sol veya sağ tık yaparken makrolara basıyordum yanlışlıkla. G102'de makro tuşları 2 adet olmak üzere baş parmağımın altında bulunuyor. İlk başta yanlışlıkla tıklarım korkusu vardı ama tuşlar ne aşırı yumuşak ne de çok sert. Yanlışlıkla tıklama gibi bir durumla karşılaşmadım hiç. G102'nin basit ve sade bir tasarımı var. Işıklandırması olmasa 30-40 liraya alınabilecek bir mouse gibi duruyor fakat malzemesi hiç ucuz bir hissiyat vermedi bana. Bastırdığım zaman herhangi bir gıcırdama veya plastik sesi gelmiyor, gayet sağlam bir hissiyat veriyor bu fiyat aralığındaki bir mouse için. Ben aldığımda fiyatı 200 TL idi şu an 160 TL civarına bulunabiliyor sanırım. Şu ana kadar çift tıklama veya tıklamama gibi bir sorunla karşılaşmadım. Logitech G Hub yazılımı gayet kullanışlı. Mouse'un ışıklandırmasını, makro atamalarını vs yazılımla halledebiliyoruz. Işıklandırması da çok güzel duruyor. Parlaklığı oldukça fazla. Parlaklığı %50 civarında kullanıyorum genelde. Tuşların sesleri G300S ile karşılatırdığımda bir tık fazla ama. İlk aldığımda G300S ile karşılaştırmıştım ve G300S'in daha sessiz olduğunu gördüm. Dağlar kadar fark yok ama az da olsa fark var.

Uygun fiyata ortalama bir mouse almak isteyenler için doğru bir tercih olabilir. 5 aylık tecrübeme dayanarak rahatça tavsiye edebilirim. Umarım uzun ömürlü olur.

Prodigy ve lightsync arasında 100 TL fark var bunun nedeni nedir peki?

Prodigy modeli mi daha pahalı? Eğer öyleyse Prodigy ya stoklarda az kalmıştır ya da yeni model satma stratejisi falandır. Emin değilim ama LightSync almak her türlü daha mantıklı zaten fiyatı da daha ucuz ise.

Geri
Yukarı