Logitech G203 vs SteelSeries Rival 3

narko7

Hectopat
Daha fazla  
FPS oyuncusuyum, halihazırda G203 kullanmaktayım ve memnunum. Fakat elime küçük geldiği için kullanmakta biraz zorlanıyorum. Rival 3 almak istiyorum. Kullanan arkadaşlar önerir misiniz? Sensör ve ergonomi bakımından hangisini tavsiye edersiniz?

İkisi de rezil Mouse'lar ama G203'ün sıkıntılarını yazmak istesek sığmaz... memnunsanız sıkıntı yok...

O yüzeden Rival 3

Veya ikisini de boş ver bunu al:

Elin büyük ise normal boyut olanı al... Ama diğerlerinden biraz pahalıdır.
Yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum ve bana mısın demedi. Gayet iyi bir fare.
RTINGS olabilir.
Evet hocam bu site. Teşekkür ederim.

İkisi de rezil Mouse'lar ama G203'ün sıkıntılarını yazmak istesek sığmaz... memnunsanız sıkıntı yok...

O yüzeden Rival 3

Veya ikisini de boş ver bunu al:

Elin büyük ise normal boyut olanı al... Ama diğerlerinden biraz pahalıdır.
1 yıldır G203 kullanıyorum bir sorunu yok. Doubel click olayıda yok. FP açısından çok başarılı bir fare. Yazılımı, sensörü, skatezleri çok iyi. Yazılımına gelecek olursak, bütün tuşlara makro atanabiliyor, Maksimum 8.000 DPİ verebiliyor, RGB ışıklandırması var, (10 adete yakın bir ışıklandırması var) Makrolar kısmında istediğiniz kadar makro seçeneği var. Makro ile CPS yaptığımda maksimum 20 CPS veriyor. Ergonomi açısından sevdim. Birçok kişiye hitap ediyor. Kablosu uzun.
Artı yönleri bunlardı.
Eksileri.
Kablosu çok ince.
Boyutu biraz küçük. (elim orta ve parmaklarım uzun)
Yazılımında bazen yükleniyor kısmında kalıyor ve sonsuza dek böyle kalıyor. Bunun çözümü ise yazılımı silip eski yazılımı indirmek ve bir daha güncelleme yapmamak.
Bazen bir oyuna girince RGB'ler sönüyor. Benim girdiğim oyunda yani Assetto Corsa'da böyle bir sorun oldu başka hiçbir oyunda olmadı.
Ağırlığı biraz ağır 85g yerine 65 - 70 gram olabilirdi.
Yani bu kadar anlatabildim giriş - orta seviye için güzel bir fare.
Beni tatmin etti açıkçası claw grip tutuş şeklinde tutuyorum bazen fingertip grip şeklinde tutuyorum fare'yi. Calm gripte ise biraz parmaklarım dışarı taştı onun dışında sorun yok FP ürünü kesinlikle denir.

Geri
Yukarı