Logitech G203'ün dengesizleşmesi

Batina

Kilopat
Mousepad yüzünden mi veya Windows'un son güncellemesi yüzünden mi bilemiyorum. Belki de farede bir sorun vardır ya da bazen oynatırken biraz kaldırdığım için mi oluyor bilemiyorum ama bazı anlarda çok ufak şekilde farenin kontrolünü kaybeder gibi oluyorum. Çok ufak oynamalar yaşıyor.

DPI ayarını azaltıp denemeler yapmaya çalışıyorum. Bakalım nasıl olacak. Pek bu sorunu yaşayanı görmedim. Muhtemelen bana özel bir sorun olabilir :)

Kullandığım mousepad İtopya'dan aldığım Corsair mm100.

Son düzenleme:
Fare Özellikleri'nin "İşaretçi seçenekleri" sekmesindeki "İşaretçi hassasiyetini artır" kutusu işaretli mi?
İşaretli değil.

Genelde mouse'u hareket ettirdiğinizde gitmesini istediğiniz yere geldiği anda ufak birkaç oynama yapıyor gibi görünüyor. Bunu da her zaman yapmıyor.

Son düzenleme:
Logitech G HUB kuruluysa bir profil seçip DPI değerlerinden kullanmadıklarınızı sürükleyerek çıkartın ve yerleşik bellek modunu açıp profili seçin.

Logitech G HUB kuruluysa bir profil seçip DPI değerlerinden kullanmadıklarınızı sürükleyerek çıkartın ve yerleşik bellek modunu açıp profili seçin.
Deneyelim hocam teşekkürler.
Ekleme ;

Sanırım çözdüm. Mouse'un bildirim hızını değiştirdim. Şimdilik sorun yok gibi görünüyor. 1000'deydi 125'e aldım.

Screenshot_9.png

Değişen bir şey olmadı. Bildirim hızını düşürünce sanki bir tık daha iyi olmuştu.

Ben de G-HUB'ı kaldırdım ve sorun düzeldi gibi görünüyor. Logitech Gaming Software'i yükledim ama bu eski yazılımı G203 mouse'u görmüyor. Aslında G410 klavyem için tek tek tuşlara renk ataması yapabiliyordum. G-HUB ile tek tek renk ataması yapılmıyor.

Anlaşılan G203 için logitech gaming software yazılım desteği kaldırılmış. Bu kötü oldu. Bir yerde şöyle çözüm sunmuşlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ama işe yaramıyor.

Please try these steps.

1. Uninstall LGS.
  2. Open search box(windows+R) and type %Appdata%.
  3. Delete the Logitech folder in AppData.
  4. Open Device Manager, go to "Mouse and other pointing devices" and uninstall all Logitech devices you see there(right click, uninstall).
  5. Download latest LGS (r/Logitech Gaming Software) from the web.
  6. Disconnect the mouse from PC and keep it disconnected
  7. Restart PC.
  8. Install latest LGS.
  9. Restart PC.
  10. Re-connect the mouse.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı