Logitech G213 klavye belirli tuşlar basmıyor

Bende aynı sorunu yaşıyorum garantisi bitti yapabileceğim bir şey var mıdır?

Garantiden gelen klavyede de aynı sorunları yaşadım fakat bu sefer USB ile de olmuyordu. Sorun tuşların altında ki membranların ileriye doğru az biraz da olsa kaymasıymış. Tuşa bastığımda temassızlık yapıyormuş. Tuşların iç kısımlarına kağıtlar yerleştirdim ve sorunu çözdüm kanka sende istersen bir dene.

Garantiden gelen klavyede de aynı sorunları yaşadım fakat bu sefer USB ile de olmuyordu. Sorun tuşların altında ki membranların ileriye doğru az biraz da olsa kaymasıymış. Tuşa bastığımda temassızlık yapıyormuş. Tuşların iç kısımlarına kağıtlar yerleştirdim ve sorunu çözdüm kanka sende istersen bir dene.
Çok teşekkürler sorunum çözüldü

Arkadaşlar, tuş basmama sorununu nasıl çözeceğinizi anlatayım. Space tuşu özellikle bu klavyede kronik sorun ve ben klavyeyi soktum. Tam tuşun denk gelen yerin en altına kare 3 kat koli bantı attım ve sonuç mükemmel. Basmayan her tuşa bunu yapabilirsiniz. Ayrıca aralarını IPA ile silin, toz olursa da basmıyor. Kesin çözümdür. Kalvye dokunmatik gibi oluyor ve bir daha bu sorun olmuyor.

@Lemi Galip sadece o olsaydı iyiydi. Sol Shift, ses açma ve kapama tuşları da sikintiliydi.
Benimde öyle noktalama tuşu da dahil ama silme işlemi çok yapıyorsanız ıslak ve toz olursa da çok etkiliyor. Ben dediğim yöntemleri basmayan tuşlara bastım ve şu an dokunsan bile algılıyor.

Arkadaşlar, tuş basmama sorununu nasıl çözeceğinizi anlatayım. Space tuşu özellikle bu klavyede kronik sorun ve ben klavyeyi soktum. Tam tuşun denk gelen yerin en altına kare 3 kat koli bantı attım ve sonuç mükemmel. Basmayan her tuşa bunu yapabilirsiniz. Ayrıca aralarını IPA ile silin, toz olursa da basmıyor. Kesin çözümdür. Kalvye dokunmatik gibi oluyor ve bir daha bu sorun olmuyor.
Hocam biraz daha detay verebilir misin tam anlayamadım dediğinizi.

@berky.akgl Klavyeyi sokun ve en altına düzgün şekilde 2 kat koli bandı atın kapatın düzeliyor. Basmayan tuşa yapın ama hepsine değil.
Buraya mı yoksa iletimin sağlandığı kağıt gibi olan şeyi de sökeyim mi hocam?

Dosya Ekleri

• 16852048598304498509952306932126.jpg
    16852048598304498509952306932126.jpg
    86 KB · Görüntüleme: 80

Geri
Yukarı