Logitech G213 Klavye Nasıl Temizlenir?

vextren

Hectopat
Klavye yarı mekanik membran özellikte bir aygıt. Bu klavyemi temizlemek istiyorum ama tuşlarını söktüğümde eskisi gibi olur mu? Bir zarar verir miyim? 😕

Çatal ile nazikçe tuşları çıkarabilirsin düzgün yaparsan bir zarar gelmez. Ben tuş çıkarma aparatım olmadığı zaman temizliği öyle yapıyordum. Tuşları düzgünce çıkarırsan bir sıkıntı olmaz hem mekanik klavyedeki stabilizerlar olmadığı için çok daha kolay olacaktır.

Klavye yarı mekanik membran özellikte bir aygıt. Bu klavyemi temizlemek istiyorum ama tuşlarını söktüğümde eskisi gibi olur mu? Bir zarar verir miyim? 😕
Keycapsler sökülebilme özelliğine sahipse hiç bir şey olmaz. Attığım videoyu takip etmeniz yeterli.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bende de G103 modeli vardı altındaki vidaları söktüm kapağını çıkardım oradaki sistem dışında her şeyi rahatça yıkadım hiçbir problem yaşamadım.

Keycapsler sökülebilme özelliğine sahipse hiç bir şey olmaz. Attığım videoyu takip etmeniz yeterli.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ancak burada mekanik klavye temizliyor. Bu klavye yarı mekanik :/

Ancak burada mekanik klavye temizliyor. Bu klavye yarı mekanik :/
Yari mekanik klavyelerin ve membrane klavyelerin icini acmanizi onermem. Cok narin parcalar oldugu icin bozmaniz cok olasi. Bence sag veya soldaki kisimi hafif acacak kadar vidalari sokup klavyeden bir kac tusu cikartip icine hava verirseniz klavye temizlenmis olur. Klavyenin tuslarini da sabunlu suya batirip kuruladiktan sonra klavyeye takin.

Geri
Yukarı