Logitech G213 vs G710+

Hangisini almalıyım ?

• G213

Oy: 2 50,0%
  • G710+

Oy: 2 50,0%

• Oy verenlerin toplamı
    4
  • Anket kapandı .

DearGround

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 2 ay önce Mouse + klavye + kulaklık setini teker teker almaya başladım, ilk olarak mouse dan başladım. G303 Daedalus Apex Mouse aldım, şimdi ise klavye almayı düşünüyorum.

Başlıkta da görebileceğiniz üzere bu 2 model arasında kaldım. İki klavyenin de inceleme videolarına baktım, G213 Model klavyede Mekanik tuş dediğimiz G- tuşları yok, ancak F ( F1,F2 vs ) tuşlarının işlevi program üzerinden değiştirilebiliyor. G213'de 60 ML'ye kadar su dayanıklılığı bulunuyor.

Gönlüm G213 den yana, RGB olmasından dolayı. Aldığım Mouse da RGB olduğu için odamda pavyon havası yaşamak istiyorum :)
Her iki klavyenin switch'i de brown switch'e sahip gördüğüm kadarıyla, yani pek bir performans ve ses farkı olmasa gerek. Benim bilmediğim noktalar elbet vardır, bilgisi olanlar neden G213'ü almamı, yada neden G710+'ı almamı özellikleri ve sebepleri ile yazabilir mi ? İkisinin Fiyatı da aşağı yukarı aynı olduğundan fiyatı pek bir önem arz etmiyor, önemli olan doğru kararı verebilmek. Cevap vereceklere şimdiden teşekkürlerimi borç bilirim.

G213 mekanik bir klavye değil zarlı bir klavye. Ama G710+ modeli Cherry Mx Brown anahtar çeşidi kullanan mekanik bir klavye. Bu sebep bile yeterli.

@Barış Tolon Zarlı klavye derken tam olarak neyi kast ediyorsunuz ? O terimi tam olarak bilmiyorum, açıklarsanız sevinirim. G213'de ki brown switch ile G710+ da ki switch arasında çok uçuk bir fark bulunuyor mu ? G710+ 'a Mekanik Klavye denmesinin sebebi Sol paneldeki G tuşlarından kaynaklı, doğru muyum ?

Mekanik klavye, her tuşun kendine has switch'i olmasıymış. Ve şu anda fark ettim, g213'ün kendine has swichleri yok, yani mekanik değil dediğiniz gibi. G213'de brown swich olduğunu nereden okudum ki ben.. neyse. Bu noktada g710+'ı almak daha doğru. Vatan'a gözüktü yol, pahalanmadan alalım bari :) Konu kilitlenebilir, cevap verdiğin için teşekkürler dostum @Barış Tolon.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı