Logitech G213 vs Rampage Orion KB-R90

SkyRose

Megapat
Makaleler
5
Merhaba.
"Rampage çöp, Logitech al" demeden önce konuyu lütfen okuyun.

İlk önce linkleri vereyim, sonra size aklımdakileri yazayım.

Rampage Orion R90

Logitech G213

Logitech alacaktım ama mekanik olmaması, sesi ve tuş sertliği olarak içime sinemesi beni biraz daha araştırmaya itti ve bunu buldum.

Diğer Rampage klavyelerden farklı olarak Content Red Switch kullanıyor. Özellikle Red istiyorum.
Videolardan tasarımını ve sesini çok sevdim.
Yorumlar da hep "ön yargı ile aldım, çok mutluyum" tarzı. Mekanik olması da cabası. Sizce alınır mı? Benim içime sindi ama sizin de tavsiyenizi istiyorum. İki klavyenin kendine göre avantajları:

G213

-Bilek desteği (Duruma göre dezavantaj da olabilir)
-Logitech kalitesi ve garanti desteği

Orion R90

-Mekanik olması (Switch ömrü)
-Işıklandırması
-Sesi
-Fiyatı
-Red Switch olması (Hissiyat)

Sizce hangisini almalıyım? Ben hissiyatı çok
İstediğim için Rampage'a tutuldum. Hevesimi almak istiyorum.

GXT 890 alacaktım ama malum tuş silinme olayı var.

Warlock ise Türkçe harfler baskı ve klavyeyi gördükçe nedense yüzümü buruşturuyorum :D

Ha bu arada iki klavye de resimlerdeki kadar dandik değil. Özellikle Rampage bambaşka bir klavye gibi görünüyor.

Everest PSU laf atılabilir. Ama klavyelerine laf atmak saçmalıktır. Utanmasa beni toprağa gömücek. Ama karşısında Logitech var. O ikimizi gömer. Rampage almanız yönündeyim. Ama Logitech'in daha iyi olduğunu aklınızda bulundurun.

Öncelikle şunu söyleyeyim 300 TL Everest ve Rampage birleşimine verilmez. En azından Gamepower bakın. GXT 890 CADA tuş silinme olayını abartmayın. Zaten silinse de çok sıkıntı yaşatmaz.

Philips SPK8614 bakabilirsiniz. Blue Switch sanırım ama çok artısı var.

Öncelikle şunu söyleyeyim 300 TL Everest ve Rampage birleşimine verilmez. En azından Gamepower bakın. GXT 890 CADA tuş silinme olayını abartmayın. Zaten silinse de çok sıkıntı yaşatmaz.

Philips SPK8614 bakabilirsiniz. Blue Switch sanırım ama çok artısı var.
Screenshot_20200803-164642_Hepsiburada.jpg

3 ayda böyle olmuş. 1 yılda nasıl olir bilmiyorum.
Harfleri ezbere bilmediğim için yazamam muhtmelen :D

Ki yorumlarda 1 haftada mefta oldu diyen de vardı ama o kadar da hunhar davranmam.
Ben de bu klavyenin hayallerini kuruyordum ama bir klavyede en nefret ettiğim şey şu silinme olayı maalesef.

Yoksa ışıklandırma ve sesine aşık olmuştum.

1 hafta diyenler de abartmış. 50 liralık Everest klavyem 3 haftadır sıfır gibi.

Klavye silinmesin diyorsunuz da Everest Rampage klavyenin de silineceğini düşünüyorum. Ben mekanikten vazgeçip G213 almanızı tavsiye ediyorum.

Düzeltme: Şuna da bakabilirsiniz. Everest Rampage yerine tercih edebilirsiniz.

1 Hafta diyenler de abartmış. 50 liralık Everest klavyem 3 haftadır sıfır gibi.

Klavye silinmesin diyorsunuz da Everest Rampage klavyenin de silineceğini düşünüyorum. Ben mekanikten vazgeçip G213 almanızı tavsiye ediyorum.

düzeltme: şuna da bakabilirsiniz. Everest Rampage yerine tercih edebilirsiniz.

Gamepower'da güvenilir en azından Everest gibi sertifikası sahte değil.

Geri
Yukarı