Logitech G230 Mikrofonun Sesi Algılamaması

Emre_Ergun

Hectopat
Daha fazla  
Trust GTX 340 satın aldıktan 4-5 ay sonra kulaklığın mikrofonu sesi almıyordu. Sonrasında Frisby satın aldım, bunda da aynı sorun vardı. Frisby dandik marka olduğu için bir de Logitech G230 alarak tekrar denemek istedim ama maalesef bunda da aynı sorun vardı. Mikrofonu tanıyor ama ses gelmiyor, defalarca kez sürücüyü güncellemeyi denedim ama yine aynı.

Sürücü: Conexant SmartAudio

Denetim masasından ses ayarlarına gelip kayıt aygıtları bölümünden mikrofonu devre dışı bırakmış olabilirsin. Eğer mikrofon simgesi çıkmıyorsa boş bir yere sağ tıklayıp Devre Dışı Bırakılmış Aygıtları Göstere tıklayıp mikrofonu etkinleştirebilirsin. Bilgisayar kasandaki mikrofon girişi bozuk olabilir, farklı bir bilgisayarda dene. Tesadüfen aldığın tüm mikrofonlar bozuk olabilir. Bilgisayarına format atmayı dene. Bilgisayara sağ tıklayıp özellikler de aygıt yöneticisi bölümünden üzerinde ünlem işareti olan tüm sürücüleri güncelle, Ses ve video oyun denetleyicisinden high ve realtek sürücülerini güncelle. Buradan mikrofonuna ve bilgisayarının özelliklerine göre en uygun olan sürücüyü seç ve kur. Eğer hala sorun çözülmediyse bir bilgisayarcıya git ve durumu anlat.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı