Logitech G230 vs. SteelSeries Siberia Raw Prism

Huskiey

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. 1 hafta içinde kulaklık almayı düşünüyorum ama SteelSeries Siberia Raw Prism ile Logitech G230 arasında kaldım. Fiyat olarak fark yok. (160-170 TL) Tasarım olarak da ikiside hoşuma gitti. G230 ilk bende öncelik idi ama sonra orasının burasının fazla oynadığını duydum. (Kulaklık baya sağlam iç kısımda metal gövde var ama her tarafının sallanması benim hoşuma gitmiyor, daha sağlam görünen bi kulaklık tercihim mesela) Sonra Siberia Raw'ı gördüm tasarımını sevdim ve çok daha sağlam duruyor. Ses kalitesi hemen hemen aynıdır diye düşünüyorum. Belki mikrofon da ve bass seviyesi olarak G230 biraz daha iyi olabilir. Kendimce aralarında artıları ve eksileri olarak bi liste yaptım.

Siberia Raw Prism:
+Beyaz ve şık oluşu. (Daha mat ve sade şeylerin hayranıyım, fırçalanmış metal, parlak plastik vs. hiç sevmem)
+Yan taraflarda istenilen renge ayarlanabilen ledler.
+Bana göre daha sağlam oluşu.

-Gömülü mikrofon G320'un kine göre iyi mi değil mi tartışılır ama bence bi eksi.
-Ses için kontrol hub falan bulunmuyor ama mikrofunu susturmak için kulaklığa basabilmek mümkün (başka özellikleri de var sanırım).
-Kısa kablo ve kablonun ip olmaması uzun vadede kötü, o kablo dolanıp soyulunca aldığınıza pişman oluyorsunuz. USB giriş olması iyi mi değil mi bilmiyorum ama bana sorarsanız kötü çünkü pratik te telefonuma takamam.

G320:
+Bu tasarım da şık ve kulaklarımı sarma bakımından G320 daha iyi iş yapar diye düşünüyorum. (uzun kullanımda da ağırlık olarak ikisi de hafif ama G320 20-30 gram daha ağır)
+Dönenbilen yanlar.
+Daha uzun kablo ve ip olması ama günümüz laptop ve telefonlarında tek giriş olduğu için mikrofonu kullanamama olanağı.
+Mikrofon işlevsellik olarak daha iyi veya kısık seste ağzınıza daha çok yaklaştırabiliceğiniz için daha mantıklı gibi.
+Sesi kısıp arttırmak için hub mevcut, mic off için de.

-Rahatlığından şüphem yok ama ele geldiğinde kullaklık çok fazla oynadığı için kötü bi izlenim bırakıyor bence.
-Siberia Raw'a göre biraz büyük sanki.

Evet arkadaşlar. Durum böyle. Sizce hangisini almalıyım? İkiside dediğim gibi hoşuma gitti ve aşırı bir fark göremedim. Yeni keşfettiğim SteelSeries kulaklığının beyaz oluşu daha hoşuma gitti ama G320 de hiç fena değil. Yorumlarınızı bekliyorum.

Siberia Raw usb çıkışlı ve kaliteli ses sunuyor. Ben mikrofon kalitesini beğendim ki en azından G230'dan çok daha iyi. Mikrofon susturmak için tıklamak lazım kulaklığa. Telefona takamam demişsiniz fakat iyi bir ses kartınız yoksa G230 sizi üzer. Bana sorarsanız Amazon'dan satın alın ki ucuza gelsin Siberia Raw. Çok daha iyi olur.

bu sebepten dolayı teknik servise yolladım ve ürünü değiştiremiyorum hala urastırıyor teknosa çok rahatsız ediyor karşı tarafı bu fiyatlara rahat mikrofonu düzgün bir kulaklık istiyosan asus cerberus modeline bak vatanda 199 lira

Onuda gördüm, technopat incelemişti ama hiç almayı düşünmedim nedense. G230 önermez misiniz?

Birde çıtayı yükseltip Siberia V2 Frost Blue almak mantıklı mı?

Onuda gördüm, technopat incelemişti ama hiç almayı düşünmedim nedense. G230 önermez misiniz?

Birde çıtayı yükseltip Siberia V2 Frost Blue almak mantıklı mı?
frost blue fiyat acısından biraz pahalı ama bütcem var dersen olabilir.Ama sibera raw prism ,, g230 ve asus cerberus üçlüsü arasında açık ara asus cerberus derim başka hiç bir şey demem.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı