Logitech G29 Forza Horizon 4 Direksiyon 900 Derece Olmuyor

Merhabalar, ben de ETS2'se 900 derecede sorunsuz oynarken Assetto Corsa Oyununa bir bakayım dedim. Oyuna LGS'den euro truck profiliyle giriş yaptım sanırsam. Oyun içi kontrol sihirbazını tamamlarken oyun ekranında direksyon 886 dereceye kilitlenmiştir yazısı çıktı. Onu gördüğümden beri ETS2'de ayarlar 900 derece olmasına rağmen direksyon 886 derece dönüyor ve oyundaki direksyon devirini hızlı tamamlıyor. Örneğin ben direksyonu 360 derece döndürdüğümde ortalanması gerekirken oyunda hafif sağa doğru yatık oluyor. Çünkü 14 derecelik bir eksik var ve oyun onu kendisi tamamlıyor. LGS'se ayarlar 900 derece görünüyor ama hiçbir şekilde düzelmiyor. Ayarları 880 dereceye çektiğimde de bu sefer 866 dereceye düşüyor. Yani ben neye ayarlarsam ayarlayayım 14 derecelik bir eksiklik payı var. Nasıl düzeltebilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Merhabalar, ben de ETS 2'SE 900 derecede sorunsuz oynarken assetto Corsa oyununa bir bakayım dedim. Oyuna LGS'den Euro Truck profiliyle giriş yaptım sanırsam. Oyun içi kontrol sihirbazını tamamlarken oyun ekranında direksyon 886 dereceye kilitlenmiştir yazısı çıktı. Onu gördüğümden beri ETS 2'de ayarlar 900 derece olmasına rağmen direksyon 886 derece dönüyor ve oyundaki direksyon devirini hızlı tamamlıyor. Örneğin ben direksyonu 360 derece döndürdüğümde ortalanması gerekirken oyunda hafif sağa doğru yatık oluyor. Çünkü 14 derecelik bir eksik var ve oyun onu kendisi tamamlıyor. LGS'SE ayarlar 900 derece görünüyor ama hiçbir şekilde düzelmiyor. Ayarları 880 dereceye çektiğimde de bu sefer 866 dereceye düşüyor. Yani ben neye ayarlarsam ayarlayayım 14 derecelik bir eksiklik payı var. Nasıl düzeltebilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Aynı sorunu yaşamaktayım. Sorununuzu çözdünüz mü? Eğer çözdüyseniz bana da yardımcı olabilir misiniz?

Aynı sorunu bende yaşıyorum 900 derece 2, 5 tur dönmeden arabanın tekerlek açısı bitiyor, dereceyi kısıyorum oda ona oranla dönme açısını daha da azaltıyor yani, ölü nokta var ama diğer oyunlarda sorun yok, bir tek Forza'da var.

Son düzenleme:
DFGT kullanıcısı olarak forza 4 de bende ne yaptıysam tam anlamıyla 900 dereceye ayarlayamamıştım.Şans eseri tam olarak 900 derece yapmış bulunmaktayım.
Ekran Alıntısı.PNG

Eklemiş olduğum resimde görebileceğiniz gibi direksiyon ayarlarına girip gelişmiş ayarlar seçeneğini seçtiğinizde; kafaların karıştığı kısım bu XBOX kullanıcılarında bu kısım aynen yukarıdaki görseldeki gibi en alt kısımda "direksiyon dönüş açısı" olarak görünemekte ve 900 derece üzerinden ayar yapılmakta.
Benim gibi PC kullanıcılarında bu ayar yanlış hatırlamıyorsam "Direksiyon hassasiyeti" olarak görünmekte ve 100 üzerinden bir ayarlama yapılmakta yani 100 e ayarlayınca 900 derece olması gerekiyor.Fakat hangi yüzdeyi denediysem olmadı en son kafam bozuldu bu ayarı Sıfıra çektim.Sonra bir baktım tam 900 derece olmuş.Neye göre oldu inanın hiç bilmiyorum.
Logitech uygulaması açık bir şekilde oyuna girin.
Uygulamasındaki derece ayarım 900 olarak ayarlanmıştır.
Direksiyonum takılı olmadığı için bu ayarlara giremiyorum şu an fakat sorun yaşayan olursa yazarsa eğer takıp kullanmış olduğum ayarların resmini atarım.900 derece olacaktır muhtemelen geri kalan ayarlar sizin keyfinize kalmış
Not:Oyun içindeki direksiyon dönüş animasyonu yanıltmasın o sadece 90 dereceye kadar dönüyor bilginiz olsun.

DFGT kullanıcısı olarak Forza 4 de bende ne yaptıysam tam anlamıyla 900 dereceye ayarlayamamıştım. Şans eseri tam olarak 900 derece yapmış bulunmaktayım.
Eki Görüntüle 1023151
Eklemiş olduğum resimde görebileceğiniz gibi direksiyon ayarlarına girip gelişmiş ayarlar seçeneğini seçtiğinizde; kafaların karıştığı kısım bu Xbox kullanıcılarında bu kısım aynen yukarıdaki görseldeki gibi en alt kısımda "direksiyon dönüş açısı" olarak görünemekte ve 900 derece üzerinden ayar yapılmakta.
Benim gibi PC kullanıcılarında bu ayar yanlış hatırlamıyorsam "direksiyon hassasiyeti" olarak görünmekte ve 100 üzerinden bir ayarlama yapılmakta yani 100'e ayarlayınca 900 derece olması gerekiyor. Fakat hangi yüzdeyi denediysem olmadı en son kafam bozuldu bu ayarı sıfıra çektim. Sonra bir baktım tam 900 derece olmuş. Neye göre oldu inanın hiç bilmiyorum.
Logitech uygulaması açık bir şekilde oyuna girin.
Uygulamasındaki derece ayarım 900 olarak ayarlanmıştır.
Direksiyonum takılı olmadığı için bu ayarlara giremiyorum şu an fakat sorun yaşayan olursa yazarsa eğer takıp kullanmış olduğum ayarların resmini atarım. 900 derece olacaktır muhtemelen geri kalan ayarlar sizin keyfinize kalmış.
Not: Oyun içindeki direksiyon dönüş animasyonu yanıltmasın o sadece 90 dereceye kadar dönüyor bilginiz olsun.

Hocam bende şu an aynı sıkıntı var direksiyon 900 derece fakat oyunda ben 900 de çevirsem bile 90 derece dönüyor önceden bir şey yoktu fakat 2 gündür böyle oynayamıyorum Force feedback kendi kendine sağa sola çekiyor çıldırmalık.

Hocam bende şu an aynı sıkıntı var direksiyon 900 derece fakat oyunda ben 900 de çevirsem bile 90 derece dönüyor önceden bir şey yoktu fakat 2 gündür böyle oynayamıyorum Force feedback kendi kendine sağa sola çekiyor çıldırmalık.

Kardeşim bendeki ayarlar aynı bu şekilde bir dene istersen.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    15,9 KB · Görüntüleme: 530
  • Forza Horizon 4 Screenshot 2021.09.05 - 11.16.32.95.png
    Forza Horizon 4 Screenshot 2021.09.05 - 11.16.32.95.png
    527,1 KB · Görüntüleme: 622
  • Forza Horizon 4 Screenshot 2021.09.05 - 11.16.42.80.png
    Forza Horizon 4 Screenshot 2021.09.05 - 11.16.42.80.png
    383,8 KB · Görüntüleme: 555

Yeni konular

Geri