Logitech G29 geri güç bildirim ayarı zarar verir mi?

letranger

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Soru saçma olabilir. 2. el G29 aldım. ETS 2 oynarken asfalt olmayan yollara girdiğimde direksiyon sağ sola kendi güç uyguluyor. Hissiyat açısından güzel bir şey ama bu özellik direksiyona zarar verir mi diye şüpheye düşüyorum. Sonuçta kendi özelliği ama resmen cebelleşiyorum direksiyonla. Sizce zararı olur mu? Ayarı kapatmalı mıyım?

Merhaba. Soru saçma olabilir. 2. el G29 aldım. ETS 2 oynarken asfalt olmayan yollara girdiğimde direksiyon sağ sola kendi güç uyguluyor. Hissiyat açısından güzel bir şey ama bu özellik direksiyona zarar verir mi diye şüpheye düşüyorum. Sonuçta kendi özelliği ama resmen cebelleşiyorum direksiyonla. Sizce zararı olur mu? Ayarı kapatmalı mıyım?

Eğer dişlilerin bir birine girdiğini hissedebiliyorsan kıs.

Zararı yok. O özellik kullan diye var zaten. Gidip 500 yapan araba alıp 50'yi geçmemek sizin dediğiniz.

Zararı var, ancak uzun vadede zarar veriyor. Çok yüksekte kullanınca dişlilerin uç kısımlarında aşınma oluyor diye biliyorum.

Yok zaten kullanmasında sorun yok. Örnek veriyorum %70 üstünde kullandığında dişlilere zarar vermeye başlıyor.

Keşke bütçesi yetseymiş de T300 RS GT alsaymış ama Türkiye şartları ve direksiyonların saçma fiyatları... T300 RS GT kayışlı. Ama yine de yıpranma oluyordur bence kayışlarda zamanla. Motorların da ömründen yiyor normal olarak.

Zarar verir ama sen bu cihazın çoktan keyfini sürmüş sıkılmış kenara atmış olacaksın dişliler kolay kolay bozulmaz ancak çok eski cihazlarda dişli atlaması olabiliyor tabii ki.

Kayışlı sistemlerinde ömrü aşağı yukarı aynı kopma veya kayış çıkması gibi durumlar oluyor hibritler ise bunların 2sinin karışımı.

Geri
Yukarı