Çözüldü Logitech G29 vitesini USB'den PC'ye bağlamak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Flanqus

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba ben Logitech G29 Shifter'ını USB'den direkt olarak PC'ye bağlamak istiyorum. Yapılış videosunu aşağıya atacagım fakat daha önce hiç Arduino kullanmadım. Videoda açıklama kısmında paylaşılan kodları da atacagım. Bu kodlar yeterli mi herhangi başka bir şey yapmama gerek var mı? Bir de bu kodları nasıl yazacagım? Lütfen bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

AM-STUDIO/LOGITECH_USB_ADAPTER
MHeironimus/ArduinoJoystickLibrary

Bu arada ikinci attığım linkteki kodlara gerek var mı videoda sadece birinci linkteki kodları kullanıyor gibime geldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Evet, teorik olarak kodların bu kartta çalışması lazım.
Merhaba. An itibari ile projeyi yaptım fakat bi sorunla karşılaştım. Arduino Leonardo Properties'ten sınadığımda 3. vitesi 5, 4. vitesi 6 olarak algılıyor. Lütfen yardımcı olur musunuz?
Kısaca bir okuma fırsatım oldu. Seçmen gerek kart kesinlikle leonardo . Çünkü UNO ile herhangi bir şeyi bilgisayara girdi olarak tanıtman mümkün değil .Yapım aşamasında karşılaştığın sorunlarla ilgili yardımcı olmaya çalışırım.Kolay gelsin
Merhaba. An itibari ile projeyi yaptım fakat bi sorunla karşılaştım. Arduino Leonardo Properties'ten sınadığımda 3. vitesi 5, 4. vitesi 6 olarak algılıyor. Lütfen yardımcı olur musunuz?
Sorunu hallettim arkadaşlar. # define HS_XAXIS_56 değerini 500'den 600'e değiştirdim. Sorunum çözüldü.
Kaynak kodlar içerisininde Arduino Leonardo kullanılmasını önermiş. İnternetten Arduino almaya çalışırsanız büyük ihtimalle UNO alırsınız. Leanordo önerdiğine göre daha fazla analog girişe ihtiyaç duyuyor. Kartı aldıktan sonra Arduino IDE adlı bir yazılım geliştirme ortamı var.
"ArduinoJoystickLibrary"'i github'dan indirip. Arduino IDE'nin yüklü olduğu klasörün içerindeki "libraries"' klasörüne atıyorsun. (Sadece "Joystick" yazan klasörü diğerleri gereksiz.)
1586176045059-png.529237

Kartı USB üzerinden bağlayıp. 2. linkteki .ino uzantılı kodu Arduino IDE üzerinde açıyorsunuz. Programın üst tarafındaki bardan "Araçlar" > "Kart" > Arduino Leonardo'yu seçiyorsunuz. Yine benzer şekilde "Araçlar" > "Port"; kartın takılı olduğu COM portunu seçmeniz gerekiyor. Eğer hiç bir cihaz göremiyorsanız Leonardonun üzerinde bulunan "USB to Serial" entegresinin driver'ını kurmanız gerekiyor. (Windows 10 genelde otomatik algılıyor.) Eğer buraya kadar tüm adımları tamamladıysanız sol üst tarafta bulunan "Sağa bakan Ok"'a tıklayıp kodları derleyip cihazın içerisindeki ROM'a yazma işlemini başlatabilirsiniz.

Benzer adımları kendi video'sunda da gösteriyor. Buradaki en kritik adım uygun kart seçimi.
Yardımınız için çok teşekkür ederim. Ürünlerin siparişlerini verdim. Dediğiniz adımları tek tek uygulayacağım. İnşallah yapabilirim.

Kısaca bir okuma fırsatım oldu. Seçmen gerek kart kesinlikle leonardo . Çünkü UNO ile herhangi bir şeyi bilgisayara girdi olarak tanıtman mümkün değil .Yapım aşamasında karşılaştığın sorunlarla ilgili yardımcı olmaya çalışırım.Kolay gelsin

Evet, teorik olarak kodların bu kartta çalışması lazım.
Sorunu hallettim arkadaşlar. # define HS_XAXIS_56 değerini 500'den 600'e değiştirdim. Sorunum çözüldü.

Son düzenleme:
Çözüm
Hocam merhabalar videoda belirtilenlerin hepsini bugün içerisinde yaptım. Bilgisayarım vitesi görüyor her şey normal gibi gözüküyor. Ancak iş oyunlarda çalışmaya vites çalışmıyor. Oyun ayarlarında vitesi atayabiliyorum ancak oyun içerisinde bir işlevi olmuyor. Bu sorunu nasıl halledebilirim? Neyi yanlış yapmış olabilirim acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı