Logitech G300 vs A4 Tech X7

Mert

Megapat
Makaleler
9
Merhaba arkadaşlar. Ben yakın bir zamanda bu 2 mousetan birini alacağım. Tuşlarının programlanabilmesi benim için önemli. Şimdi arkadaşlar ikisinin de bana göre iyi yanları var.

Logitech G300:

+ Logitech kalitesi
+ Türkçe arayüz

A4 Tech X7

+ 3600 DPI
+ Çevreden olumlu haberler

Hangisini alacağıma karar veremedim arkadaşlar. Forumda G300 kullananlar var. Görüşlerini belirtesini istiyorum. A4 Tech X7 alacaksam hangi modelini almalıyım ?

Kessinlikle G300, yüksek DPI, ayarlanabilir ışıklar, kolay ulaşımlı kullanışlı ek tuşlar, ve muhteşem yazılım. Yazılımı şöyle anlatayım, oyunları taratıyorsun, o oyunun tuş haritasını aynen alıyor, sonra o işlevdeki istediğin tuşu ek tuşlardan birine ayarlayabiliyorsun. Aynı zamanda renk profilleri oluşturabiliyorsun. Mesela benim koyu mavi'de BF3 tuşlarım var. El bombası, bıçak gibi şeyleri sol tıkın üstündeki ek tuşlara koydum. Kırmızı'da league of legends var. Summoner Spell'lerimi ek tuşlara koydum. Kırmızıda Darksiders 2 var, skill kısayollarını koydum. Daha böyle gidiyor. Ayrıca tutma yerleri felande çok kaliteli. Altının kırmızı olması ayrı bir hava katıyor. A4 Tech'e bulaşma derim.

Peki. DPI olarak Logitech G300 2500, X7 ise 3600. Arada fark olur mu ? Yani hisseder miyim ? Eğer ciddi birşey değilse G300 alacağım.

A4 Tech X7-F4 kullanıyorum. Sorun yaşamadım. Özellikle Logitech almadım. O kadar para verip de aldığım Logitech kablosuz fare bir anda bozuldu. Tabi tüm Logitech'lerde aynı sorun çıkacak diye bir şey yok ama internette araştırdığımda sorunun tek bende olmadığını öğrendim.

Üzerinde daha önceden ayarladığınız profilleri değiştirebileceğin bir buton da mevcut. Yanında gelen Oscar Editör ile değişik profiller ile fareyi ayarlayabiliyorsun.

A4Tech'den lüften berbatmış gibi bahsetmeyelim.

Son düzenleyen: Moderatör:
A4Tech'den lüften berbatmış gibi bahsetmeyelim.

Biliyorsun, forumda A4 Tech klavye ile aynı anda birden çok tuşa basamayan çok kişi oldu. Bir firma kendi prestijinin temellerini kendisi atar. Kalitesiz başlarsanız o imajı düzeltmek tahmin ettiğinizden uzun sürer.

Peki arkadaşlar hepinize teşekkürler. Logitech G300 alıyorum. Zaten Vatan Computer internette %25 indirim var o şekilde alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı