Logitech G300S Çalışmama Sorunu

Gamer008

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar dün Teknosa'dan Logitech G300S gaming mouse ve G103 klavye aldım. Eve geldim ikisini de PC'ye bağladım ve aygıt bağlandığında çıkan ses çıktı. PC ikisinin de yüklemesini yaptı. Klavye çalıştı ama mouse çalışmadı. Mouse'un ışığı yanıyor ama hareket etmiyor. Tuşları da çalışmıyor. Acaba PC, mouse'u algılamadı mı dedim ama aygıt yöneticisine girdiğimde mouse'un PC tarafından tanındığını ve aygıtlara kaydedildiğini gördüm. Sonra acaba sürücüsünü mü indirmem gerekiyor dedim. Girdim Logitech'in sitesine seçtim G300S'i ve sürücüsünü indirdim. (Sürücü dediğim de Logitech Gaming Software. Başka indirilecek bir şey yoktu.) Sonra kurdum programı. Mouse orada da göründü. Hatta ışığın rengini bile değiştirebiliyorum ama hala mouse hareket etmiyor ve tuşları çalışmıyor.

Sürücüyü yani Gaming Software'ı doğru indirdim. İşletim sistemim W8.1 64 Bit. Ben de Gaming Software'ı indirirken Win8 64 Bit'i seçtim. (8.1 yoktu) Hem de defalarca indirip kurdum ama sonuç değişmedi. (Zaten yanlış indirsem program çalışmazdı.) Yardımlarınızı bekliyorum. Eski mouse'um da ölmek üzere. Bu arada 2-3 ayrı sürücü güncelleme programı indirip tüm sürücüleri güncelledim. Ama mouse hala çalışmıyor.

Aynı fareyi bir arkadaşım kullanıyor. Takınca bu şekilde bir sorunla karşılaştığını belirtmedi. Bir farenin bu şekilde çalışma şekli olamaz. Hatta yazılımını 1 ay sonra falan kurmuştu ihtiyaç duymadığı için. Sanırım mouse bozuk kardeşim. Bence farklı bir PC'de dene. Olmazsa vakit kaybetmeden garantiye gönder.

Geri
Yukarı