Çözüldü Logitech G300S Discord Ekstra Tuş Ayarı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

serhanny

Centipat
Discord'da susturmamı açıp kapatmak için önceden klavyenin bir tuşunu fareme atayarak kullanıyordum. Fakat bu bir süre sonra sıkıntı olmaya başladı. Bende LGS programını biraz araştırıp "ekstra tuş" diye bir şey buldum. Discord'da tuş atarken mouse3 olarak geçiyordu. Fakat internet tarayıcılarında basınca tarayıcıda bir önceki sekmeye getiriyordu. Bu özelliği farklı makro tuşlarında kullanmayı denedim, mouse4 mouse5 gibi olur diye düşündüm, fakat denediğimde eklediğim her tuş mouse3 olarak geçiyor. O tuşun atamasını kaldırıp denediğimde olur diye düşündüm ama bu sefer tuşun hiçbir işe yaramıyor. Bu konular hakkında bilgisi olan birileri varsa ve bana yardım edebilirlerse çok memnun olurum, teşekkürler.

Çözüm
Yazılımı açınız ve resimdeki ekrana geliniz.
1610927892844.png
Sonrasında mikrofon için ayarlamak istediğiniz tuşun üstüne gelip, sağ tıklayınız.
1610927991274.png
"Yeni Komut Ata" seçeneğini seçiniz. Resimdeki gibi "Fare İşlevi" bölümüne gelip, "İleri" seçeneğine tıklayınız.
1610928125338.png
Sonrasında Discord üstünden deneyiniz :)
1610927892844.png
Sonrasında mikrofon için ayarlamak istediğiniz tuşun üstüne gelip, sağ tıklayınız.
1610927991274.png
"Yeni Komut Ata" seçeneğini seçiniz. Resimdeki gibi "Fare İşlevi" bölümüne gelip, "İleri" seçeneğine tıklayınız.
1610928125338.png

Çözüm
Evet, Discord üzerinden denedim ve "mouse4" olarak gözüktü. Ama benim aradığım farenin bilgisayara mouse4 dışında başka bir komut göndermemesi. Tarayıcıyla ilgili olabilir, onu bilmiyorum. Neyse yardımınız için teşekkürler, internet tarayıcısında ileri gitmek geri gelmekten iyidir :)

Evet, Discord üzerinden denedim ve mouse4 olarak gözüktü. Ama benim aradığım farenin bilgisayara mouse4 dışında başka bir komut göndermemesi. Tarayıcıyla ilgili olabilir, onu bilmiyorum. Neyse yardımınız için teşekkürler, internet tarayıcısında ileri gitmek geri gelmekten iyidir :)
Bu yazılımsal bir durum, buna yapabileceğimiz bir şey yok :( En fazla "mouse4" yapabiliyoruz. Daha ilerisine gidemedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı