Logitech G300S mouse tekerleği düzgün çalışmıyor

drogbaformalı

Decapat
Bugün Mouse'umu kullanıyordum sonra mouse tekerleğini aşağı sürükledikten sonra inmediğini fark ettim, yukarı sürükledim yukarı sürüklendi, sonra aşağı indirdiğim zaman yukarı çıktığı kadar indirdi bazen sürekli aşağı indirmeye çalışıyorum nadiren düzeliyor.

Sebebi nedir durduk yere oldu. Wallpaper Engine uygulamasını kullanırken olduğunu düşünüyorum.

Benim fare tekerleğinde de sorun vardı fakat sorun fizikseldi. Aynı seninki gibi kafasına göre indirip çıkartıyordu sayfayı. YouTube'den izlediğim videolar ile kendim düzelttim. Bu videoyu izlemeni öneririm.

İçini açıp temizlemek işe yarayabilir.
Benim farede bayağı topak topak şeyler vardı. :D

Hay maşallah :D. Be 4 yıldır temizlemiyorum hayırlısı :D

İşte bu yüzden Rampage!
Bu arada tozlanmış olabilir.

Kanka tozlanmış olsa etkisi yavaş yavaş belli olur benimki direk arıza yaşadı yukarı çıkıyor fakat yukarı çıktığı miktar kadar aşağı iniyor. Bazen aşağı inmiyor.

Benim fare tekerleğinde de sorun vardı fakat sorun fizikseldi. Aynı seninki gibi kafasına göre indirip çıkartıyordu sayfayı. YouTube'dan izlediğim videolar ile kendim düzelttim. Bu videoyu izlemeni öneririm.

Ben temizleyemem şimdi mouse bozulur vallahi ya :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaş konuyu hortlattım fakat ben de aynı durumdan mustariptim. Çözümünü bulunca ihtiyacı olan arkadaşlar konuyu görüp işine yarar diye düşündüm (malum fiyatlar çok uçtu). Öncelikle bu model farelerde tekerlek mekanik değildir aksine lazer sensörlüdür. Açtığınız zamanda göreceksiniz zaten, tekerleğin iç ve dış kısmında tırtırlı zemin var. Bu tırtırlı zemin aslında lazerin geçtiği ufak delikler olup zamanla içerideki gres yağı tozlanmadan dolayı tıkanıyor ve ışık geçemediğinden dolayı işlevini kaybediyor. Burayı diş fırçası yardımıyla güzelce suyla temizleyip kuruladıktan sonra tekrardan çalıştığını göreceksiniz. Açılış videosu aşağıda linktedir.
Açım Videosu

Bugün faremi kullanıyordum sonra mouse tekerleğini aşağı sürükledikten sonra inmediğini fark ettim, yukarı sürükledim yukarı sürüklendi, sonra aşağı indirdiğim zaman yukarı çıktığı kadar indirdi bazen sürekli aşağı indirmeye çalışıyorum nadiren düzeliyor.

Sebebi nedir durduk yere oldu. Wallpaper Engine uygulamasını kullanırken olduğunu düşünüyorum.

Yüksek ihtimal fiziksel bir sorundur. Farenin içini açıp hafif nemli bir diş fırçası ile temizleyerek ardından tekerin döndüğü kısma azıcık WD-40 sıkmanız durumunda mis gibi olacaktır.

Arkadaş konuyu hortlattım fakat ben de aynı durumdan mustariptim. Çözümünü bulunca ihtiyacı olan arkadaşlar konuyu görüp işine yarar diye düşündüm (malum fiyatlar çok uçtu). Öncelikle bu model farelerde tekerlek mekanik değildir aksine lazer sensörlüdür. Açtığınız zamanda göreceksiniz zaten, tekerleğin iç ve dış kısmında tırtırlı zemin var. Bu tırtırlı zemin aslında lazerin geçtiği ufak delikler olup zamanla içerideki gres yağı tozlanmadan dolayı tıkanıyor ve ışık geçemediğinden dolayı işlevini kaybediyor. Burayı diş fırçası yardımıyla güzelce suyla temizleyip kuruladıktan sonra tekrardan çalıştığını göreceksiniz. Açılış videosu aşağıda linktedir.
Açım Videosu

Hocam sırf sana teşekkür etmek için girdim. Dediklerini uyguladım ve tekerlek düzeldi sağ ol varol :)

Geri
Yukarı