Logitech G305 değişim için aynı renk talep edilebilir mi?

hacistein

Centipat
Daha fazla  
Teknosa web sitesinden aldığım garanti süresi devam eden Logitech G305 model farem bozuldu. Ürünü en yakın mağazaya götürüp tamirini istedim ve teslim ettim. Fakat 1 hafta sonra ürün hiçbir tamire tabii tutulmadan tamir edildi diye bana yollandı. Sorun devam edince tekrar götürüp değişim talebinde bulunarak teslim ettim. Bu sefer 20 iş günü yasal süre + 5 iş günü sonunda değişim raporu gelmemesine rağmen biraz baskıyla değişim işlemini başlatmaya ikna ettim. Fakat ürünün siyah renginin ellerinde olmadığını söyleyerek başka şubeden talep edileceğini söylediler. 1 hafta sonra aradığımda talebin yanıtsız kaldığını başka birkaç şubeden daha talep edileceğini söylediler yine bir türlü haber gelmedi. Ürünün farklı rengi stoklarında da mağazalarında da var fakat değişimin illa siyah renkle yapılması gerektiğini siyah renk stoklarda bitmişse para iadesine mecbur olduğum söylendi. Fakat ürüne ödediğim tutar 350 TL olmasına rağmen ürünün şu anki değeri 900 TL. Bu sebeple para iadesini katiyen kabul etmek istemiyorum. Böyle bir hakları var mı yoksa ellerinde olan rengi talep edebilir miyim?

Hayır aynısı yoksa muadiliyle değiştirmek zorundalar. Yani aynı ürünün başka renkleri varsa onlardan birini iste. Kendilerine de haklarını bildiğini ve seni iadeye zorlamaya devam ederlerse THH'ye ve CİMER'e başvuracağını söyle. Değişim ya da iade seçimi senin elinde olan bir durum.

Yukarıda yazan arkadaşlarımıza ilaveten, özellikle değişim istediğinizi yazılı ve kanıtlanabilir bir şekilde iletin. Mail atabilirsiniz.

İzniniz olmadan para iadesi yapılırsa THH için elinizde belge bulunsun.

Hayır aynısı yoksa muadiliyle değiştirmek zorundalar. Yani aynı ürünün başka renkleri varsa onlardan birini iste. Kendilerine de haklarını bildiğini ve seni iadeye zorlamaya devam ederlerse THH'ye ve CİMER'e başvuracağını söyle. Değişim ya da iade seçimi senin elinde olan bir durum.
Hayır öyle bir hakları yok. Ürünün farklı rengini, ellerinde aynı ürünün hiçbir muadili yoksa üst modelini vermek zorundalar.
Ben de aynı şekilde düşünüyorum çünkü ellerinde olan bir ürünü renk sebebiyle değiştirmek istememeleri çok saçma. Özel veya daha pahalı bir seri de değil üstelik normal aynı plastiğin farklı renklisi sonuçta.

Yukarıda yazan arkadaşlarımıza ilaveten, özellikle değişim istediğinizi yazılı ve kanıtlanabilir bir şekilde iletin. Mail atabilirsiniz.

İzniniz olmadan para iadesi yapılırsa THH için elinizde belge bulunsun.
Dediğinizi yapacağım hocam. Ellerinde ürün varken beni para iadesine zorlayamamaları lazım diye düşünüyorum.

Ben de aynı şekilde düşünüyorum çünkü ellerinde olan bir ürünü renk sebebiyle değiştirmek istememeleri çok saçma. Özel veya daha pahalı bir seri de değil üstelik normal aynı plastiğin farklı renklisi sonuçta.

Dediğinizi yapacağım hocam. Ellerinde ürün varken beni para iadesine zorlayamamaları lazım diye düşünüyorum.

Ellerinde olmasa da zorlayamazlar hocam. Tedarik edilebilir durumda olması yeterli.

Yok ben öyle düşündüğüm için yazmıyorum. Mesleğim avukatlık ve denk gelirse böyle hukuksal konularda yardımcı oluyorum konul sahibine. Konu hakkındaki yasal düzenlemeler öyle söylüyor.

Yok ben öyle düşündüğüm için yazmıyorum. Mesleğim avukatlık ve denk gelirse böyle hukuksal konularda yardımcı oluyorum konul sahibine. Konu hakkındaki yasal düzenlemeler öyle söylüyor.
Peki öyleyse teşekkür ederim. Şubelerden gelebilecek olumsuz yanıta göre böyle bir yol izlerim artık.

Ellerinde olmasa da zorlayamazlar hocam. Tedarik edilebilir durumda olması yeterli.
Teşekkür ederim yardımınız için.

Yeni konular

Geri
Yukarı