Logitech G403 Kablosuz vs Razer Elite vs Zowie FK2

Uraniumhazee

Hectopat
Makaleler
1
Bir fare almak istiyorum ve uzun süredir araştırma yaptım.

En son dün G403 aldım ancak kutu patlak olarak gelince iade ettim.
Bunun öncesinde 4 sene Razer Deathradder v2 kullanmıştım.
G403'ü görünce şok oldum diyebilirim. Tepesi bir hayli yüksekti.Tuşlara tıkladığımda tok bir ses yoktu. Çok hassas bir yapıdaydı. 18cm el uzunluğum var genişlik 9. Fareyi tutunca ilk alışamadım belki ondandır.

Ben af edersiniz benim Razer ile ceviz kırıyordum :D Kaç kere yerden yere düştü. Bu badirelere Logitech dayanmaz gibime geldi. Açıkçası kullanmadım paketi geri gönderdim ama ilk izlenimlerim böyleydi.

Razer Elite'i biraz araştırım ve sensörünün oldukça iyi olduğunu öğrendim. Daha önce de Razer kullanmıştım.

Zowie gelince IPS yani inch başına tarama hızı hiçbir yerde yok. Herkes iyi diyor ama araştırmalarıma göre eski bir fare.
Belki hala mükemmeldir bilemiyorum.

Razer fiyat olarak şu an indirimde. 360 TL bir fiyatı var ve N11 indirim kuponu ile 340'lara bile alınabilir.
Zowie'nin 370 civarı bir fiyatı var.
403'ün fiyatı 420 civarı.
Aslında fiyat sorunum yok.

Bazıları Razer çift tıklama demiş ama bu zaten kul yapısı mekanik bir alet. 2 sene sorun çıkarmayan farem 3-4 senede switchi iyice gitmişti. Esasen switchler bile yurt dışından getirilip değiştirilebiliyor. Kısacası her fare sorun çıkarabilir.

Yorumlarınızı merak ettim.

Teşekkür ederim.

Rival 300'den Zowie EC2-A geçtim daha küçük bir fare istediğim gibi kontrol edebiliyorum, tek sorunu sanırım biraz terletiyor.

Steelseries Rival 700 tavsiyemdir. Sensörü modüler yapıda ve oldukça kolay değiştirilebiliyor. İleride daha iyi bir sensör çıkarsa kullanabilirsiniz.

Elinin büyüklüğüne göre değişir,internet kafelerde yada bazı firmalarda deneme şansın oluyor ele tam oturuyormu diye,ben bloody A60 kullanıyorum internet kafedede logitech G403 denemiştim güzel bi mouse gibi duruyor...

Rival 300'den Zowie EC2-A geçtim daha küçük bir fare istediğim gibi kontrol edebiliyorum, tek sorunu sanırım biraz terletiyor.

ec2b daha yeni bir sensör olan 3360a sahip. 18 cm el için ele en iyi oturan biraz alçak olan fk2 var. Rocket Jump Ninja sitesini baya bir incelemiştim. B serisi dışındakiler 3310 sensörüne sahip. Zowie alırsam ec2b almayı düşünüyorum. Bu fareler 40 50 tl bir fiyat farkı var 3310 ile 3360 sensör fareler arasında. Game extra fiyatlarına göre konuşuyorum.

Steelseries Rival 700 tavsiyemdir. Sensörü modüler yapıda ve oldukça kolay değiştirilebiliyor. İleride daha iyi bir sensör çıkarsa kullanabilirsiniz.

700ü hiç incelemedim 600 bakmıştım. Çift sensörü kablo değişimi müthişti ama yan bantları eriyip yapışkan akıtıyormuş. Çok sorun yaşayan gördüm yoksa direk alacaktım. Belli ısıda akıtma oluyormuş. Yerli yabancı çok sitede araştırdım. 700e hiç bakmadım araştıracağım. Sensör değişimi filan ilgimi çekti.

ec2b daha yeni bir sensör olan 3360a sahip. 18 cm el için ele en iyi oturan biraz alçak olan fk2 var. Rocket Jump Ninja sitesini baya bir incelemiştim. B serisi dışındakiler 3310 sensörüne sahip. Zowie alırsam ec2b almayı düşünüyorum. Bu fareler 40 50 tl bir fiyat farkı var 3310 ile 3360 sensör fareler arasında. Game extra fiyatlarına göre konuşuyorum.

700ü hiç incelemedim 600 bakmıştım. Çift sensörü kablo değişimi müthişti ama yan bantları eriyip yapışkan akıtıyormuş. Çok sorun yaşayan gördüm yoksa direk alacaktım. Belli ısıda akıtma oluyormuş. Yerli yabancı çok sitede araştırdım. 700e hiç bakmadım araştıracağım. Sensör değişimi filan ilgimi çekti.
600 kullanıyorum böyle bir sorun yok. Rival 700 daha modüler. Birçok parçası özelleştirilebiliyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı